Deschide meniul principal

UEFA Europa League 2019-2020

Pix.gif UEFA Europa League Football pictogram.svg
UEFA Europa league logo.svg
Sport Fotbal
Organizator UEFA
Data începerii 27 iunie 2019
Data sfârșitului 27 mai 2020
Crystal Clear app kworldclock.png
Pentru ediția următoare, vedeți :
UEFA Europa League 2020-2021
Crystal Clear app kworldclock.png
Pentru ediția precedentă, vedeți :
UEFA Europa League 2018-2019

UEFA Europa League 2019-20 este cea de-a 51-a ediție a celei de-a doua competiții fotbalistice inter-cluburi ca valoare din Europa, și a 13-a ediție de la redenumirea ei din Cupa UEFA în UEFA Europa League.

PreliminariiModificare

Echipa 1 Total Echipa 2 Turul I Turul II
Barry Town United FC Țara Galilor 0 – 4 Irlanda de Nord Cliftonville F&AC 0 – 0 0 – 4
FC Progrès Niedercorn Luxemburg 2 – 2 Țara Galilor Cardiff Metropolitan University FC 1 – 0 1 – 2
Klaksvíkar Ítróttarfelag Insulele Feroe 9 – 1 San Marino SP Tre Fiori 5 – 1 4 – 0
UE Sant Julià Andorra 3 – 6 Gibraltar Europa FC Gibraltar 3 – 2 0 – 4
KF Priștina Kosovo 1 – 3 Gibraltar St Joseph's FC Gibraltar 1 – 1 0 – 2
Ballymena United FC Irlanda de Nord 2 – 0 Insulele Feroe NSÍ Runavík 2 – 0 0 – 0
SP La Fiorita San Marino 1 – 3 Andorra UE Engordany 0 – 1 1 – 2

Turul IModificare


Barry Town United FC Țara Galilor0 – 0Irlanda de Nord Cliftonville F&AC
Hood Cartonaș galben după 90+1 minute 90+1' Detalii Bagnall Cartonaș galben după 74 minute 74'


Klaksvíkar Ítróttarfelag Insulele Feroe5 – 1San Marino SP Tre Fiori
P. Johannesen A marcat în minutul 9 9' Cartonaș galben după 45+2 minute 45+2'
Pavlović Cartonaș galben după 26 minute 26'
Hadžibulić Cartonaș galben după 32 minute 32'
Sandmæl A marcat în minutul 37 37'
J. Johannesen A marcat în minutul 56 56'
Brinck Cartonaș galben după 69 minute 69'
Bjartalíð A marcat în minutele: 73'83'
Detalii Carubini Cartonaș galben după 30 minute 30'
Lago Cartonaș galben după 74 minute 74'
Compagno Cartonaș galben după 86 minute 86' A marcat în minutul 90+3 90+3'

UE Sant Julià Andorra3 – 2Gibraltar Europa FC Gibraltar
Malatini Cartonaș galben după 32 minute 32'
Mendez A marcat în minutele: 44'64'
Vasile Cartonaș galben după 53 minute 53'
Cisse Eliminat după 75' 75'
Muñoz A marcat în minutul 90+3 90+3'
Detalii Valdes A marcat în minutul 3 3'
Mango Autogol în minutul 46 46'
Olivero Cartonaș galben după 87 minute 87'

KF Priștina Kosovo1 – 1Gibraltar St Joseph's FC Gibraltar
Dallku A marcat în minutul 28 28' (pen)
Mankenda Cartonaș galben după 82 minute 82'
Detalii Rojas Cartonaș galben după 28 minute 28'
Peña A marcat în minutul 31 31'
Ferrer Cartonaș galben după 33 minute 33'
Gonzalez Perez Cartonaș galben după 88 minute 88'
Torres Cartonaș galben după 90 minute 90'

Ballymena United FC Irlanda de Nord2 – 0Insulele Feroe NSÍ Runavík
Millar A marcat în minutul 49 49'
Winchester A marcat în minutul 55 55'
Carville Cartonaș galben după 87 minute 87'
Detalii P. Justinussen Cartonaș galben după 78 minute 78'
Hentze Cartonaș galben după 88 minute 88'

SP La Fiorita San Marino0 – 1Andorra UE Engordany
Di Maio Cartonaș galben după 36 minute 36'
Mezzadri Cartonaș galben după 84 minute 84'
Vassallo Eliminat după 87' 87'
Detalii] A. Sánchez A marcat în minutul 31 31'
Zugić Cartonaș galben după 48 minute 48'
Deivis Cartonaş galben după 72'Al doilea cartonaş galben după 86'Eliminat după 86' 72', 86'

Turul IIModificare


St Joseph's FC Gibraltar Gibraltar2 – 0Kosovo KF Priștina
Torres Cartonaș galben după 25 minute 25'
Ferrer Cartonaș galben după 45 minute 45'
Villar A marcat în minutul 75 75'
Pecci Cartonaș galben după 78 minute 78'
Peña A marcat în minutul 80 80'
Piner Eliminat după 90+3' 90+3'
Detalii Bekteshi Cartonaş galben după 14'Al doilea cartonaş galben după 48'Eliminat după 48' 14', 48'
Dallku Cartonaş galben după 29'Eliminat după 48' 29', 48'
Miftaraj Cartonaș galben după 73 minute 73'
Khalid Cartonaș galben după 74 minute 74'

UE Engordany Andorra2 – 1San Marino SP La Fiorita
Zugić A marcat în minutul 17 17'
Laborda Cartonaș galben după 38 minute 38'
Spano Cartonaș galben după 66 minute 66'
Gasperoni Autogol în minutul 84 84'
Detalii Hirsch Cartonaș galben după 31 minute 31'
Bracaletti Cartonaș galben după 32 minute 32'
Gasperoni Cartonaș galben după 72 minute 72'
Coca Autogol în minutul 78 78'
Righini Cartonaș galben după 89 minute 89'

Cardiff Metropolitan University FC Țara Galilor2 – 1Luxemburg FC Progrès Niedercorn
Lam A marcat în minutul 3 3'
Rees Cartonaș galben după 43 minute 43' A marcat în minutul 67 67' (pen)
Detalii Muratovic Cartonaș galben după 16 minute 16'
Flauss Cartonaș galben după 43 minute 43'
De Almeida A marcat în minutul 73 73'
Skenderovic Cartonaș galben după 79 minute 79'
Spectatori: 1.316

NSÍ Runavík Insulele Feroe0 – 0Irlanda de Nord Ballymena United FC
Detalii Lecky Cartonaș galben după 45 minute 45'
Balmer Cartonaș galben după 89 minute 89'
Spectatori: 553

Europa FC Gibraltar Gibraltar4 – 0Andorra UE Sant Julià
Yahaya Cartonaș galben după 17 minute 17'
Rosa Cartonaș galben după 36 minute 36'
Gallardo A marcat în minutul 38 38'
De Barr A marcat în minutul 48 48'
Walker A marcat în minutul 78 78'
Domínguez A marcat în minutul 90+4 90+4'
Detalii Jonny Cartonaş galben după 61'Al doilea cartonaş galben după 83'Eliminat după 83' 61', 83'
Mango Cartonaș galben după 77 minute 77'
Vasile Cartonaș galben după 82 minute 82'

Cliftonville F&AC Irlanda de Nord4 – 0Țara Galilor Barry Town United FC
McMenamin A marcat în minutul 25 25'
Gormley A marcat în minutul 44 44'
Bagnall Cartonaș galben după 73 minute 73'
McDermott A marcat în minutul 82 82'
Donnelly A marcat în minutul 84 84'
Detalii Cotterill Cartonaș galben după 58 minute 58'
Spectatori: 1.946
Arbitru: Fyodor Zammit (Malta)

SP Tre Fiori San Marino0 – 4Insulele Feroe Klaksvíkar Ítróttarfelag
Righetti Cartonaș galben după 28 minute 28'
Compagno Cartonaș galben după 54 minute 54'
Mattia Costantini Cartonaș galben după 62 minute 62'
Pestrin Cartonaș galben după 84 minute 84'
Detalii] Bjartalíð A marcat în minutul 29 29' (pen)
J. Johannesen Cartonaș galben după 31 minute 31' A marcat în minutul 33 33'
P. Johannesen A marcat în minutul 45+2 45+2'
Hadžibulić Cartonaș galben după 61 minute 61'
Danielsen A marcat în minutul 75 75'

Calificări Q1Modificare

Echipa 1 Total Echipa 2 Turul I Turul II
St Joseph's FC Gibraltar Gibraltar 0 – 10 Scoția Glasgow Rangers FC 0 – 4 0 – 6
Gżira United FC Malta 3 – 3 Croația HNK Hajduk Split 0 – 2 3 – 1
CSKA Sofia Bulgaria 4 – 0 Muntenegru OFK Titograd 4 – 0 0 – 0
AS la Jeunesse d'Esch-sur-Alzette Luxemburg 1 – 1 Kazahstan FC Tobol Kostanay 0 – 0 1 – 1
Pyunik FA Erevan Armenia 5 – 4 Macedonia de Nord FK Shkupi Čair 3 – 3 2 – 1
FC Ordabasî Shymkent Kazahstan 3 – 0 Georgia FC Torpedo Kutaisi 1 – 0 2 – 0
FK Ventspils Letonia 3 – 1 Albania KS Teuta Durrës 3 – 0 0 – 1
FC Alashkert Erevan Armenia 6 – 1 Macedonia de Nord FK Makedonija Gorce Petrov Skopje 3 – 1 3 – 0
AEK Larnaca Cipru 2 – 0 Republica Moldova CS Petrocub Hîncești 1 – 0 1 – 0
JK Trans Narva Estonia 1 – 6 Muntenegru FK Budućnost Podgorica 0 – 2 1 – 4
KF Laçi Albania 1 – 2 Israel Hapoel Be'er Sheva FC 1 – 1 0 – 1
Sabail FK Azerbaidjan 4 – 6 România CS „U” Craiova 1948 2 – 3 2 – 3
FC Flora Tallinn Estonia 4 – 2 Serbia FK Radnički Niš 2 – 0 2 – 2
Kuopion Palloseura Finlanda 3 – 1 Belarus FC Vitebsk 2 – 0 1 – 1
Balzan FC Malta 3 – 5 Slovenia NK Domžale 3 – 4 0 – 1
FK Riteriai Lituania 1 – 1 Insulele Feroe Klaksvíkar Ítróttarfelag 1 – 1 0 – 0
MFK Ružomberok Slovacia 0 – 4 Bulgaria PFK Levski Sofia 0 – 2 0 – 2
FK Liepāja Letonia 3 – 2 Belarus FC Dinamo Minsk 1 – 1 2 – 1
FK Kauno Žalgiris Lituania 0 – 6 Cipru Apollon Limassol 0 – 2 0 – 4
FC Dinamo Tbilisi Georgia 7 – 0 Andorra UE Engordany 6 – 0 1 – 0
FK Radnik Bijeljina Bosnia și Herțegovina 2 – 2 Slovacia FC Spartak Trnava 2 – 0 0 – 2
FC Șahtior Soligorsk Belarus Malta Paola Hibernians FC 1 – 0 1 – 0
CSF Speranța Nisporeni Republica Moldova 0 – 9 Azerbaidjan PFC Neftchi Baku 0 – 3 0 – 6
FK Akademija Pandev Strumica Macedonia de Nord 0 – 6 Bosnia și Herțegovina HŠK Zrinjski Mostar 0 – 3 0 – 3
Molde FK Norvegia 7 – 1 Islanda Knattspyrnufélag Reykjavíkur 7 – 1 0 – 0
Brøndby IF Danemarca 4 – 3 Finlanda FC Inter Turku 4 – 1 0 – 2
Crusaders FC Belfast Irlanda de Nord 5 – 2 Insulele Feroe B36 Tórshavn 2 – 0 3 – 2
Debreceni VSC Ungaria 4 – 1 Albania FK Kukësi 3 – 0 1 – 1
Maccabi Haifa FC Israel 5 – 2 Slovenia NŠ Mura 2 – 0 3 – 2
SK Brann Bergen Norvegia 3 – 4 Republica Irlanda Shamrock Rovers FC Dublin 2 – 2 1 – 2
Malmö FF Suedia 11 – 0 Irlanda de Nord Ballymena United FC 7 – 0 4 – 0
CS Fola Esch-sur-Alzette Luxemburg 2 – 4 Georgia FC Cihura Sacihere 1 – 2 1 – 2
NK Olimpija Ljubljana Slovenia 4 – 0 Letonia FK Rīgas Futbola Skola 2 – 3 2 – 0
Gap Connah's Quay FC Țara Galilor 3 – 2 Scoția Kilmarnock FC 1 – 2 2 – 0
FK DAC 1904 Dunajská Streda Slovacia 3 – 3 Polonia MKS Cracovia 1 – 1 2 – 2
FK Zeta Golubovci Muntenegru 1 – 5 Ungaria MOL Fehérvár FC 1 – 5 0 – 0
FC „FCSB” București România 4 – 1 Republica Moldova FC Milsami Orhei 2 – 0 2 – 1
FK Čukarički Belgrad Serbia 8 – 0 Armenia FC Banants Erevan 3 – 0 5 – 0
Europa FC Gibraltar Gibraltar 0 – 3 Polonia KP Legia Varșovia 0 – 0 0 – 3
Aberdeen FC Scoția 4 – 2 Finlanda Rovaniemen Palloseura 2 – 1 2 – 1
St Patrick's Athletic FC Republica Irlanda 1 – 4 Norvegia IFK Norrköping 0 – 2 1 – 2
Cliftonville F&AC Irlanda de Nord 1 – 6 Norvegia FK Haugesund 0 – 1 1 – 5
Cork City FC Republica Irlanda 2 – 3 Luxemburg FC Progrès Niedercorn 0 – 2 2 – 1
NK Široki Brijeg Bosnia și Herțegovina 2 – 4 Kazahstan FC Kairat Almatî 1 – 2 1 – 2
Budapest Honvéd FC Ungaria 4 – 2 Lituania FK Žalgiris Vilnius 3 – 1 1 – 1
Ungmennafélag Stjarnan Garðabær Islanda 4 – 4 Estonia FCI Levadia Tallinn 2 – 1 2 – 3
Breiðablik UBK Islanda 1 – 2 Liechtenstein FC Vaduz 0 – 0 1 – 2

Turul IModificare


St Joseph's FC Gibraltar Gibraltar0 – 4Scoția Glasgow Rangers FC
Pecci Cartonaș galben după 45+2 minute 45+2'
Guererro Cartonaș galben după 47 minute 47'
Boro Cartonaș galben după 59 minute 59'
Detalii Defoe Cartonaș galben după 26 minute 26'
Jack A marcat în minutul 50 50'
Ojo A marcat în minutul 56 56' Cartonaș galben după 90+1 minute 90+1'
Goldson A marcat în minutul 68 68'
Morelos A marcat în minutul 77 77'

Gżira United FC Malta0 – 2Croația HNK Hajduk Split
683 Detalii Gyurcsó Penalty ratat în minutul 44 44' A marcat în minutul 44 44'
Jurić Cartonaș galben după 77 minute 77'
Dolček Cartonaș galben după 90+5 minute 90+5' A marcat în minutul 90+6 90+6'
Spectatori: 683

CSKA Sofia Bulgaria4 – 0Muntenegru OFK Titograd
da Silva A marcat în minutul 40 40'
Rodrigues A marcat în minutul 53 53'
Geferson A marcat în minutul 55 55'
Malinov A marcat în minutul 72 72'
Detalii Mamadou Cartonaș galben după 32 minute 32'
Roganović Cartonaș galben după 39 minute 39'
Đalović Cartonaș galben după 45 minute 45'
Spectatori: 8.500


Pyunik FA Erevan Armenia3 – 3Macedonia de Nord FK Shkupi Čair
Vardanyan A marcat în minutul 4 4' (pen)
Zhestokov A marcat în minutul 80 80'
Manucharyan A marcat în minutul 85 85'
Detalii Lamine Cartonaș galben după 15 minute 15'
Bajrami A marcat în minutele: 26'60'
Ilieski A marcat în minutul 43 43'
Ismaili Cartonaș galben după 58 minute 58'

FC Ordabasî Shymkent Kazahstan1 – 0Georgia FC Torpedo Kutaisi
Zhangylyshbay Cartonaș galben după 65 minute 65'
Erlanov A marcat în minutul 67 67'
Diakate Cartonaș galben după 84 minute 84'
Detalii Poniava Cartonaș galben după 45+1 minute 45+1'
Nadaraia Cartonaș galben după 46 minute 46'

FK Ventspils Letonia3 – 0Albania KS Teuta Durrës
Serhiychuk A marcat în minutul 5 5'
Ulimbaševs A marcat în minutul 78 78'
Tosin A marcat în minutul 88 88'
Detalii Progni Cartonaș galben după 33 minute 33'

FC Alashkert Erevan Armenia3 – 1Macedonia de Nord FK Makedonija Gorce Petrov Skopje
Tankov A marcat în minutul 16 16'
Ishkhanyan Cartonaș galben după 31 minute 31'
Sekulić A marcat în minutul 66 66' Cartonaș galben după 73 minute 73'
Bianor Autogol în minutul 82 82'
Detalii Jašaroski A marcat în minutul 52 52'
Lichina Cartonaș galben după 70 minute 70'
Filipovski Cartonaș galben după 80 minute 80'
Spectatori: 1.285


JK Trans Narva Estonia0 – 2Muntenegru FK Budućnost Podgorica
Nesterovski Cartonaș galben după 32 minute 32'
Zakarljuka Cartonaș galben după 34 minute 34'
Detalii Ivanović A marcat în minutul 12 12'
Bakić Cartonaș galben după 30 minute 30'
Mijić A marcat în minutul 88 88'

KF Laçi Albania1 – 1Israel Hapoel Be'er Sheva FC
Nwabueze A marcat în minutul 3 3'
Lushkja Cartonaș galben după 63 minute 63'
Shehu Cartonaș galben după 83 minute 83'
Detalii Sabag Cartonaș galben după 22 minute 22'
Shamir Cartonaș galben după 44 minute 44'
Hasselbaink Cartonaș galben după 63 minute 63'
Levi A marcat în minutul 78 78'
Spectatori: 1.400

Sabail FK Azerbaidjan2 – 3România CS „U” Craiova 1948
Ramazanov A marcat în minutele: 33'82' Cartonaș galben după 87 minute 87'
Erico Cartonaș galben după 73 minute 73'
Detalii Martić Cartonaș galben după 7 minute 7'
Mateiu A marcat în minutul 13 13'
Bancu A marcat în minutul 51 51'
Roman A marcat în minutul 67 67'
Spectatori: 2.550
Arbitru: Fyodor Zammit (Malta)

FC Flora Tallinn Estonia2 – 0Serbia FK Radnički Niš
Lepik A marcat în minutul 75 75'
Vassiljev A marcat în minutul 89 89'
Detalii Đorđević Cartonaș galben după 40 minute 40'
Spectatori: 1.250

Kuopion Palloseura Finlanda2 – 0Belarus FC Vitebsk
Murillo A marcat în minutul 61 61'
Rangel Cartonaș galben după 65 minute 65' A marcat în minutul 74 74'
Thiaw Cartonaș galben după 68 minute 68'
Detalii Maranhão Cartonaș galben după 47 minute 47'
Starhorodskyi Cartonaș galben după 59 minute 59'

Balzan FC Malta3 – 4Slovenia NK Domžale
Božović Cartonaș galben după 3 minute 3'
Ricardo Correa A marcat în minutul 34 34'
Ljubomirac A marcat în minutul 38 38'
Effiong A marcat în minutul 56 56'
Slivić Cartonaș galben după 63 minute 63'
Bezzina Cartonaș galben după 69 minute 69'
Detalii Ibričić A marcat în minutul 5 5' (pen)
Dobrovoljc Cartonaș galben după 44 minute 44'
Vuk A marcat în minutul 49 49' Cartonaș galben după 71 minute 71'
Sikošek A marcat în minutul 61 61'
Podlogar A marcat în minutul 76 76'
Spectatori: 389

FK Riteriai Lituania1 – 1Insulele Feroe Klaksvíkar Ítróttarfelag
Borovskij A marcat în minutul 46 46' Cartonaș galben după 77 minute 77' Detalii Andreasen A marcat în minutul 56 56' Cartonaș galben după 66 minute 66'
Spectatori: 1.480

MFK Ružomberok Slovacia0 – 2Bulgaria PFK Levski Sofia
Takáč Cartonaș galben după 35 minute 35'
Novotny Cartonaș galben după 87 minute 87'
Detalii Mariani A marcat în minutul 36 36'
Kargas Cartonaș galben după 39 minute 39'
Goranov Cartonaș galben după 45+1 minute 45+1'
Nuno Reis Cartonaș galben după 50 minute 50'
Paulinho A marcat în minutul 51 51' Cartonaș galben după 51 minute 51'
Milanov Cartonaș galben după 58 minute 58'

FK Liepāja Letonia1 – 1Belarus FC Dinamo Minsk
Ikaunieks A marcat în minutul 12 12' (pen)
Dodô Cartonaș galben după 15 minute 15'
Tobers Cartonaș galben după 60 minute 60'
Žuļevs Cartonaș galben după 90+5 minute 90+5'
Detalii Chizh Cartonaș galben după 18 minute 18'
Yahaya Cartonaș galben după 49 minute 49'
Kaplenko A marcat în minutul 88 88'


FC Dinamo Tbilisi Georgia6 – 0Andorra UE Engordany
Ninua A marcat în minutul 6 6'
Kukhianidze A marcat în minutele: 21'71'
Kavtaradze A marcat în minutul 61 61'
Kutalia A marcat în minutul 69 69' (pen) Cartonaș galben după 71 minute 71'
Zaria Cartonaș galben după 79 minute 79' A marcat în minutul 80 80'
Detalii Bouharma Cartonaș galben după 5 minute 5'
Varela Cartonaș galben după 66 minute 66'
Serra Cartonaș galben după 71 minute 71'
Spano Cartonaș galben după 75 minute 75'
Peppe Cartonaș galben după 85 minute 85'

FK Radnik Bijeljina Bosnia și Herțegovina2 – 0Slovacia FC Spartak Trnava
Mekić A marcat în minutul 34 34'
Đurić A marcat în minutul 46 46' Cartonaș galben după 83 minute 83'
Popara Cartonaș galben după 54 minute 54'
Detalii Dangubić Cartonaș galben după 36 minute 36'
Sobczyk Cartonaș galben după 74 minute 74'
Lovat Cartonaș galben după 83 minute 83'
Spectatori: 1.500

FC Șahtior Soligorsk Belarus1 – 0Malta Paola Hibernians FC
Gromyko A marcat în minutul 69 69' Detalii Apap Cartonaș galben după 39 minute 39'
Nanni Cartonaș galben după 59 minute 59'
Kristensen Cartonaș galben după 79 minute 79'
Spectatori: 3.048

CSF Speranța Nisporeni Republica Moldova0 – 3Azerbaidjan PFC Neftchi Baku
Tiehi Cartonaș galben după 16 minute 16' Detalii Mahmudov A marcat în minutul 16 16' (pen)
Joseph-Monrose A marcat în minutul 36 36'
Hajiyev A marcat în minutul 76 76'


Molde FK Norvegia7 – 1Islanda Knattspyrnufélag Reykjavíkur
James A marcat în minutele: 7'31'41'
Aursnes A marcat în minutul 29 29'
Forren A marcat în minutul 63 63'
HussainA marcat în minutul 66 66'
Omoijuanfo A marcat în minutul 90+3 90+3'
Detalii Thomsen A marcat în minutul 71 71'
Spectatori: 3.756

Brøndby IF Danemarca4 – 1Finlanda FC Inter Turku
Wilczek A marcat în minutele: 4'67'
Tibbling A marcat în minutul 71 71'
Fisker A marcat în minutul 78 78'
Detalii Furuholm A marcat în minutul 20 20'
Spectatori: 10.275

Crusaders FC Belfast Irlanda de Nord2 – 0Insulele Feroe B36 Tórshavn
Jordan Owens Penalty ratat în minutul 2 2'
Hegarty Cartonaș galben după 30 minute 30' A marcat în minutul 33 33'
Ruddy Cartonaș galben după 38 minute 38'
Caddell Cartonaș galben după 42 minute 42'
Forsythe Cartonaș galben după 56 minute 56'
Lowry A marcat în minutul 79 79'
Burns Cartonaș galben după 90+3 minute 90+3'
Detalii Nielsen Cartonaș galben după 2 minute 2'
Næs Cartonaș galben după 10 minute 10'
Cieślewicz Cartonaș galben după 41 minute 41'
Eriksen Cartonaș galben după 62 minute 62'
Spectatori: 1.112
Arbitru: Yigal Frid (Israel)

Debreceni VSC Ungaria3 – 0Albania FK Kukësi
Garba A marcat în minutul 54 54'
Varga A marcat în minutele: 77'83'
Detalii Cuculi Cartonaș galben după 39 minute 39'
Frashëri Cartonaș galben după 54 minute 54'
Limaj Cartonaș galben după 66 minute 66'
Musolli Cartonaș galben după 73 minute 73'
Teqja Cartonaș galben după 74 minute 74'
Kitanovski Cartonaș galben după 90+2 minute 90+2'

Maccabi Haifa FC Israel2 – 0Slovenia NŠ Mura
Ashkenazi A marcat în minutul 64 64'
Awaed A marcat în minutul 68 68'
Detalii Cipot Cartonaș galben după 82 minute 82'
Spectatori: 16.127

SK Brann Bergen Norvegia2 – 2Republica Irlanda Shamrock Rovers FC Dublin
Teniste A marcat în minutul 12 12'
Berisha A marcat în minutul 36 36' (pen) Cartonaș galben după 90+3 minute 90+3'
Detalii Ordagić Autogol în minutul 34 34'
Finn Cartonaș galben după 49 minute 49'
Boyle Cartonaș galben după 90+3 minute 90+3'
Lopes A marcat în minutul 90+4 90+4'
Spectatori: 4.560

Malmö FF Suedia7 – 0Irlanda de Nord Ballymena United FC
Rosenberg A marcat în minutele: 31'33'48'
Rakip A marcat în minutele: 44'74'
Brorsson A marcat în minutul 46 46'
Molins A marcat în minutul 54 54'
Detalii Balmer Cartonaș galben după 82 minute 82'
Friel Cartonaș galben după 90+2 minute 90+2'
Spectatori: 8.667
Arbitru: Igor Pajac (Croația)

CS Fola Esch-sur-Alzette Luxemburg1 – 2Georgia FC Cihura Sacihere
Sinani A marcat în minutul 22 22' (pen) Cartonaș galben după 87 minute 87'
Seydi Cartonaș galben după 67 minute 67'
Detalii Chikvaidze Cartonaș galben după 1 minute 1'
Dekanoidze Cartonaș galben după 54 minute 54'
Ardazishvili Cartonaș galben după 58 minute 58'
Sardalishvili A marcat în minutul 59 59'
Koripadze A marcat în minutul 86 86' (pen)

NK Olimpija Ljubljana Slovenia2 – 3Letonia FK Rīgas Futbola Skola
Çekiçi Cartonaș galben după 18 minute 18'
Putinčanin Cartonaș galben după 23 minute 23'
Šme Cartonaș galben după 52 minute 52'
Suljić Cartonaș galben după 60 minute 60'
Boakye A marcat în minutul 81 81'
Menalo A marcat în minutul 90 90'
Detalii Savaļnieks Cartonaș galben după 40 minute 40'
Lemajić A marcat în minutul 52 52' (pen)
Blagojević Cartonaș galben după 54 minute 54'
Kļuškins A marcat în minutul 88 88'
Vukmanić A marcat în minutul 90+3 90+3'
Spectatori: 4.200

Gap Connah's Quay FC Țara Galilor1 – 2Scoția Kilmarnock FC
Roberts Cartonaș galben după 21 minute 21'
Owen Cartonaș galben după 60 minute 60'
Taylor Autogol în minutul 75 75'
Wilde Cartonaș galben după 85 minute 85'
Detalii Brophy A marcat în minutul 82 82'
Findlay A marcat în minutul 90+2 90+2'
Spectatori: 1.410

FK DAC 1904 Dunajská Streda Slovacia1 – 1Polonia MKS Cracovia
Kružliak Cartonaș galben după 22 minute 22'
Davis Cartonaș galben după 31 minute 31'
Divković A marcat în minutul 44 44'
Detalii Pestka Cartonaș galben după 10 minute 10'
Kružliak Autogol în minutul 40 40'

FK Zeta Golubovci Muntenegru1 – 5Ungaria MOL Fehérvár FC
Goranović A marcat în minutul 17 17'
Ceklić Cartonaș galben după 90+2 minute 90+2'
Detalii Négo A marcat în minutele: 3'12'23'
Pátkai Cartonaș galben după 59 minute 59'
Nikolov Cartonaș galben după 64 minute 64'
Juhász A marcat în minutul 86 86'
Huszti A marcat în minutul 90+3 90+3'
Spectatori: 965

FC „FCSB” București România2 – 0Republica Moldova FC Milsami Orhei
Tănase A marcat în minutele: 12'56'
Filip Cartonaş galben după 64'Al doilea cartonaş galben după 72'Eliminat după 72' 64', 72'
Detalii Plătică Cartonaș galben după 33 minute 33'
Crăciun Cartonaș galben după 58 minute 58'
Jardan Cartonaș galben după 69 minute 69'

FK Čukarički Belgrad Serbia3 – 0Armenia FC Banants Erevan
Kovač Cartonaș galben după 20 minute 20' A marcat în minutul 80 80'
Tedić A marcat în minutele: 43'90+2'
Bogosavac Cartonaș galben după 86 minute 86'
Detalii Camara Cartonaș galben după 42 minute 42'
Ayvazyan Cartonaș galben după 62 minute 62'
Voskanyan Cartonaș galben după 86 minute 86'
Kpodo Cartonaș galben după 86 minute 86'
Bareghamyan Cartonaș galben după 89 minute 89'

Europa FC Gibraltar Gibraltar0 – 0Polonia KP Legia Varșovia
Salazar Cartonaș galben după 62 minute 62'
Yahaya Cartonaș galben după 82 minute 82'
Detalii

Aberdeen FC Scoția2 – 1Finlanda Rovaniemen Palloseura
McGinn A marcat în minutul 36 36'
Cosgrove Cartonaș galben după 40 minute 40' A marcat în minutul 48 48'
Detalii Llamas Cartonaș galben după 19 minute 19'
Katz Cartonaș galben după 25 minute 25'
Sissoko Cartonaș galben după 73 minute 73'
Jäntti A marcat în minutul 90+3 90+3'
Spectatori: 14.377

St Patrick's Athletic FC Republica Irlanda0 – 2Norvegia IFK Norrköping
Lennon Cartonaș galben după 13 minute 13' Detalii Larsen Cartonaș galben după 24 minute 24'
Thern A marcat în minutul 55 55'
Fransson Cartonaș galben după 63 minute 63'
Desmond Autogol în minutul 85 85'
Spectatori: 2.389

Cliftonville F&AC Irlanda de Nord0 – 1Norvegia FK Haugesund
Donnelly Cartonaș galben după 37 minute 37'
Breen Cartonaș galben după 76 minute 76'
McMenamin Cartonaș galben după 86 minute 86'
Detalii Koné Cartonaș galben după 24 minute 24'
Grindheim A marcat în minutul 42 42'
Sandberg Cartonaș galben după 54 minute 54'
Kallevåg Eliminat după 79' 79'
Spectatori: 1.342

Cork City FC Republica Irlanda0 – 2Luxemburg FC Progrès Niedercorn
Sheppard Penalty ratat în minutul 25 25'
Casey Cartonaș galben după 52 minute 52'
Buckley Cartonaș galben după 59 minute 59'
Detalii Muratovic A marcat în minutul 11 11'
Hall Cartonaș galben după 19 minute 19'
De Almeida A marcat în minutul 21 21'
Thill Cartonaș galben după 82 minute 82'
Spectatori: 3.137

NK Široki Brijeg Bosnia și Herțegovina1 – 2Kazahstan FC Kairat Almatî
Yenin A marcat în minutul 34 34'
Bagarić Cartonaș galben după 57 minute 57'
Kovačić Cartonaș galben după 59 minute 59'
Marić Cartonaș galben după 70 minute 70'
Detalii Akhmetov Cartonaș galben după 6 minute 6'
Abiken Cartonaș galben după 26 minute 26'
Eseola A marcat în minutele: 29'58'
Orazov Cartonaș galben după 49 minute 49'
Zhukov Cartonaș galben după 54 minute 54'
Kosović Cartonaș galben după 71 minute 71'

Budapest Honvéd FC Ungaria3 – 1Lituania FK Žalgiris Vilnius
Banó-Szabó A marcat în minutul 32 32'
N'Gog A marcat în minutul 55 55'
Gazdag Cartonaș galben după 62 minute 62' A marcat în minutul 69 69' (pen)
Kukoč Cartonaș galben după 74 minute 74'
Detalii Kiš Cartonaș galben după 5 minute 5'
Tomić Cartonaș galben după 84 minute 84'
Uzėla A marcat în minutul 90+2 90+2'


Breiðablik UBK Islanda0 – 0Liechtenstein FC Vaduz
Yeoman Cartonaș galben după 30 minute 30'
Margeirsson Cartonaș galben după 37 minute 37'
Detalii Simani Cartonaș galben după 40 minute 40'
Antoniazzi Cartonaș galben după 53 minute 53'
Spectatori: 1.153

Turul IIModificare


FC Banants Erevan Armenia0 – 5Serbia FK Čukarički Belgrad
Ayvazyan Cartonaș galben după 43 minute 43'
Kpodo Cartonaș galben după 74 minute 74'
Dashyan Cartonaș galben după 83 minute 83'
Kobzar Cartonaș galben după 90+3 minute 90+3'
Detalii Stojanović A marcat în minutele: 3'75' (pen)
Tedić A marcat în minutul 31 31'
Luković A marcat în minutul 49 49'
Šapić Cartonaș galben după 58 minute 58'
Birmančević A marcat în minutul 71 71'
Spectatori: 2.100

FK Čukarički Belgrad s-a calificat cu scorul general 8–0.


La scorul general 1–1, Klaksvíkar Ítróttarfelag s-a calificat datorită numărului mai mare de goluri marcate în deplasare.


OFK Titograd Muntenegru0 – 0Bulgaria CSKA Sofia
Banović Cartonaș galben după 34 minute 34'
Detalii Mitkov Cartonaș galben după 68 minute 68'
Rúben Pinto Cartonaș galben după 90 minute 90'
Spectatori: 969

CSKA Sofia s-a calificat cu scorul general 4–0.


FC Cihura Sacihere s-a calificat cu scorul general 4–2.


FC Tobol Kostanay Kazahstan1 – 1Luxemburg AS la Jeunesse d'Esch-sur-Alzette
Meddour Autogol în minutul 22 22'
Nurgaliev Cartonaș galben după 29 minute 29'
Turysbek Cartonaș galben după 65 minute 65'
Detalii Arslan A marcat în minutul 59 59' (pen) Cartonaș galben după 71 minute 71'
Moreira Cartonaș galben după 85 minute 85'
Fiorani Cartonaș galben după 90 minute 90'

La scorul general 1–1, AS la Jeunesse d'Esch-sur-Alzette s-a calificat datorită numărului mai mare de goluri marcate în deplasare.


FC Kairat Almatî Kazahstan2 – 1Bosnia și Herțegovina NK Široki Brijeg
Suyumbayev Cartonaș galben după 42 minute 42'
Kuat Cartonaș galben după 80 minute 80' A marcat în minutul 90+3 90+3'
Mikanović Cartonaș galben după 88 minute 88'
Orazov A marcat în minutul 90+1 90+1'
Detalii Kovačić Cartonaș galben după 35 minute 35'
Bagarić Cartonaș galben după 80 minute 80' A marcat în minutul 90 90' (pen)
Spectatori: 18.500

FC Kairat Almatî s-a calificat cu scorul general 4–2.


FC Alashkert Erevan s-a calificat cu scorul general 6–1.


KS Teuta Durrës Albania1 – 0Letonia FK Ventspils
Sidibe Cartonaș galben după 11 minute 11'
Kallaku A marcat în minutul 48 48'
Arapi Cartonaș galben după 77 minute 77'
Detalii Batista Cartonaș galben după 26 minute 26'
Kazačoks Cartonaș galben după 51 minute 51'
Spectatori: 575
Arbitru: Erez Papir (Israel)

FK Ventspils s-a calificat cu scorul general 3–1.


FC Inter Turku Finlanda2 – 0Danemarca Brøndby IF
Markkula A marcat în minutul 52 52'
Valenčič A marcat în minutul 56 56'
Muñiz Cartonaș galben după 77 minute 77'
Detalii Jung Cartonaș galben după 2 minute 2'
Fisker Cartonaș galben după 75 minute 75'
Kaiser Cartonaș galben după 90 minute 90'
Spectatori: 3.711

Brøndby IF s-a calificat cu scorul general 4–3.


FCI Levadia Tallinn Estonia3 – 2 (d.p.)Islanda Ungmennafélag Stjarnan Garðabær
Osipov A marcat în minutele: 17'89' Cartonaș galben după 75 minute 75'
Morelli Cartonaș galben după 26 minute 26'
Andreyev Cartonaș galben după 68 minute 68'
Moreno Cartonaș galben după 100 minute 100'
Kruglov A marcat în minutul 105 105' (pen)
Lepmets Cartonaș galben după 108 minute 108'
Detalii Ragnarsson A marcat în minutul 25 25'
Rauschenberg Cartonaș galben după 43 minute 43'
Hafsteinsson Cartonaș galben după 52 minute 52'
Héðinsson Cartonaș galben după 115 minute 115'
Gudjónsson A marcat în minutul 120+2 120+2'
Spectatori: 1.446

La scorul general 4–4, Ungmennafélag Stjarnan Garðabær s-a calificat datorită numărului mai mare de goluri marcate în deplasare.


CS „U” Craiova 1948 România3 – 2Azerbaidjan Sabail FK
Cicâldău A marcat în minutul 28 28'
Vătăjelu A marcat în minutul 54 54'
Fortes A marcat în minutul 90 90'
Detalii Ramazanov A marcat în minutul 67 67' Cartonaș galben după 85 minute 85'
Duventru A marcat în minutul 69 69'
Yunuszade Cartonaș galben după 79 minute 79'

CS „U” Craiova 1948 s-a calificat cu scorul general 6–4.


Rovaniemen Palloseura Finlanda1 – 2Scoția Aberdeen FC
Kada A marcat în minutul 2 2'
Kokko Cartonaș galben după 30 minute 30'
Detalii Cosgrove A marcat în minutul 27 27'
Campbell Cartonaș galben după 75 minute 75'
Logan Cartonaș galben după 88 minute 88'
Ferguson A marcat în minutul 90+4 90+4'

Aberdeen FC s-a calificat cu scorul general 4–2.


FK Rīgas Futbola Skola Letonia0 – 2Slovenia NK Olimpija Ljubljana
Vukmanić Cartonaș galben după 36 minute 36'
Šimkovič Cartonaș galben după 75 minute 75'
Ikstens Cartonaș galben după 82 minute 82'
Savaļnieks Cartonaș galben după 89 minute 89'
Detalii Menalo Cartonaș galben după 45 minute 45'
Çekiçi A marcat în minutul 45+1 45+1'
Savić A marcat în minutul 90+2 90+2'
Spectatori: 3.652

NK Olimpija Ljubljana s-a calificat cu scorul general 4–3.


FC Dinamo Minsk Belarus1 – 2Letonia FK Liepāja
Raļkevičs Autogol în minutul 90+1 90+1' Detalii Spătaru A marcat în minutul 10 10'
Strumia Cartonaș galben după 38 minute 38'
Friday Cartonaș galben după 44 minute 44'
Dodô Cartonaș galben după 60 minute 60' A marcat în minutul 70 70'
Spectatori: 6.705

FK Liepāja s-a calificat cu scorul general 3–2.


PFK Levski Sofia Bulgaria2 – 0Slovacia MFK Ružomberok
Mariani A marcat în minutul 33 33' Cartonaș galben după 37 minute 37'
Alar A marcat în minutul 90+2 90+2'
Detalii Gál-Andrezly Cartonaș galben după 50 minute 50'
Twardzik Cartonaș galben după 66 minute 66'

PFK Levski Sofia s-a calificat cu scorul general 4–0.


FC Vaduz Liechtenstein2 – 1Islanda Breiðablik UBK
Coulibaly A marcat în minutul 57 57'
Simani Cartonaș galben după 64 minute 64'
Schwizer A marcat în minutul 79 79' Cartonaș galben după 84 minute 84'
Cicek Cartonaș galben după 81 minute 81'
Detalii Eyjólfsson Cartonaș galben după 85 minute 85'
Gunnlaugsson A marcat în minutul 90+3 90+3'
Spectatori: 837

FC Vaduz s-a calificat cu scorul general 2–1.


Apollon Limassol Cipru4 – 0Lituania FK Kauno Žalgiris
Zelaya A marcat în minutele: 5'43' (pen)60' (pen)
Szalai A marcat în minutul 83 83'
Detalii Rudinilson Cartonaș galben după 58 minute 58'
Figueiredo Cartonaș galben după 63 minute 63'
Spectatori: 1.427

Apollon Limassol s-a calificat cu scorul general 6–0.


FK Haugesund Norvegia5 – 1Irlanda de Nord Cliftonville F&AC
Velde A marcat în minutele: 5'68'
Sandberg A marcat în minutul 36 36'
Koné A marcat în minutul 45+1 45+1'
Leite A marcat în minutul 52 52'
Detalii Ives Cartonaș galben după 9 minute 9'
McMenamin A marcat în minutul 17 17'
Bagnall Cartonaș galben după 25 minute 25'
McDermott Cartonaș galben după 45 minute 45'
Donnelly Cartonaș galben după 80 minute 80'
Wilson Cartonaș galben după 85 minute 85'

FK Haugesund s-a calificat cu scorul general 6–1.


CS Petrocub Hîncești Republica Moldova0 – 1Cipru AEK Larnaca
Djou Cartonaș galben după 30 minute 30'
Mudrac Cartonaș galben după 89 minute 89'
Detalii Nacho Cases Cartonaș galben după 31 minute 31'
Potîrniche Autogol în minutul 90+2 90+2'
Spectatori: 5.316

AEK Larnaca s-a calificat cu scorul general 2–0.


FC Ordabasî Shymkent s-a calificat cu scorul general 3–0.


HŠK Zrinjski Mostar Bosnia și Herțegovina3 – 0Macedonia de Nord FK Akademija Pandev Strumica
Mandić A marcat în minutul 50 50' Cartonaș galben după 82 minute 82'
Ćurjurić Cartonaș galben după 52 minute 52'
Jakovljević Cartonaș galben după 69 minute 69'
Govedarica A marcat în minutul 78 78'
Rugašević Cartonaș galben după 89 minute 89'
Gojković A marcat în minutul 90+2 90+2'
Detalii Manevski Cartonaș galben după 30 minute 30'
Spectatori: 2.500

HŠK Zrinjski Mostar s-a calificat cu scorul general 6–0.


FK Žalgiris Vilnius Lituania1 – 1Ungaria Budapest Honvéd FC
Pérez Cartonaș galben după 10 minute 10'
Antal A marcat în minutul 18 18'
Baravykas Cartonaș galben după 61 minute 61'
Detalii Kukoč Cartonaș galben după 20 minute 20'
Kálnoki-Kis Cartonaș galben după 49 minute 49'
Kamber A marcat în minutul 62 62'
Gazdag Cartonaș galben după 73 minute 73'
Spectatori: 3.725

Budapest Honvéd FC s-a calificat cu scorul general 4–2.


FC Milsami Orhei Republica Moldova1 – 2România FC „FCSB” București
Stînă Cartonaș galben după 15 minute 15'
Bolohan A marcat în minutul 47 47'
Crăciun Cartonaș galben după 56 minute 56'
Andronic Cartonaș galben după 62 minute 62'
Onică Cartonaș galben după 75 minute 75'
Detalii Dumitru A marcat în minutul 4 4'
Oaidă A marcat în minutul 42 42'
Nedelcu Cartonaș galben după 50 minute 50'
Ion Cartonaș galben după 85 minute 85'

FC „FCSB” București s-a calificat cu scorul general 4–1.


PFC Neftchi Baku Azerbaidjan6 – 0Republica Moldova CSF Speranța Nisporeni
Platellas A marcat în minutele: 18'40'
Mahmudov A marcat în minutul 24 24' (pen)
Frederico A marcat în minutul 42 42'
Joseph-Monrose A marcat în minutul 67 67'
Zulfugarli A marcat în minutul 78 78'
Detalii Ponce Cartonaș galben după 25 minute 25'
Efros Cartonaș galben după 45+1 minute 45+1'
Spectatori: 6.500

PFC Neftchi Baku s-a calificat cu scorul general 7–1.


MKS Cracovia Polonia2 – 2 (d.p.)Slovacia FK DAC 1904 Dunajská Streda
Lopes A marcat în minutul 2 2'
Jablonský Cartonaș galben după 9 minute 9'
Piszczek A marcat în minutul 120+2 120+2'
Detalii Čmelík Cartonaș galben după 5 minute 5'
Koštrna Cartonaș galben după 14 minute 14'
Ronan A marcat în minutul 47 47'
Davis Cartonaș galben după 90+2 minute 90+2'
Ramírez A marcat în minutul 94 94'
Beskorovainyi Cartonaș galben după 105 minute 105'
Kalmár Cartonaș galben după 105 minute 105'
Blackman Cartonaș galben după 120+2 minute 120+2'

La scorul general 3–3, FK DAC 1904 Dunajská Streda s-a calificat datorită numărului mai mare de goluri marcate în deplasare.


Hapoel Be'er Sheva FC Israel1 – 0Albania KF Laçi
Bitton Cartonaș galben după 23 minute 23'
Goldberg Cartonaș galben după 54 minute 54'
Sabag A marcat în minutul 69 69'
Detalii Domgjoni Cartonaș galben după 42 minute 42'
Shehu Cartonaș galben după 81 minute 81'

Hapoel Be'er Sheva FC s-a calificat cu scorul general 2–1.


UE Engordany Andorra0 – 1Georgia FC Dinamo Tbilisi
Spano Cartonaș galben după 69 minute 69'
Ferré Cartonaș galben după 71 minute 71'
Detalii Medioub A marcat în minutul 81 81'

FC Dinamo Tbilisi s-a calificat cu scorul general 7–0.


FC Progrès Niedercorn Luxemburg1 – 2Republica Irlanda Cork City FC
Silaj Cartonaș galben după 5 minute 5'
Bah A marcat în minutul 68 68'
Vogel Cartonaș galben după 86 minute 86'
Detalii Buckley A marcat în minutul 3 3' Cartonaș galben după 15 minute 15'
McCarthy A marcat în minutul 47 47'
Hurley Cartonaș galben după 63 minute 63'

FC Progrès Niedercorn s-a calificat cu scorul general 3–2.


HNK Hajduk Split Croația1 – 3Malta Gżira United FC
Jradi A marcat în minutul 7 7' Detalii Corbalan Cartonaș galben după 30 minute 30'
Jefferson A marcat în minutul 57 57'
Koné A marcat în minutele: 69'90+6'
Barbosa Cartonaș galben după 80 minute 80'
Conti Cartonaș galben după 90+2 minute 90+2'
Spectatori: 18.236

La scorul general 3–3, Gżira United FC s-a calificat datorită numărului mai mare de goluri marcate în deplasare.


MOL Fehérvár FC Ungaria0 – 0Muntenegru FK Zeta Golubovci
Juhász Cartonaș galben după 66 minute 66' Detalii Milojko Cartonaș galben după 34 minute 34'
Vukčević Cartonaş galben după 45'Al doilea cartonaş galben după 74'Eliminat după 74' 45', 74'
Krstović Cartonaș galben după 90+4 minute 90+4'
Spectatori: 2.148

MOL Fehérvár FC s-a calificat cu scorul general 5–1.


IFK Norrköping Norvegia2 – 1Republica Irlanda St Patrick's Athletic FC
Larsson A marcat în minutul 36 36'
Lauritsen Cartonaș galben după 37 minute 37'
Filip Dagerstål Cartonaș galben după 73 minute 73'
Holmberg A marcat în minutul 85 85'
Detalii Clifford Cartonaș galben după 41 minute 41' A marcat în minutul 72 72'
Webster Cartonaș galben după 54 minute 54'
Kelly Cartonaş galben după 73'Al doilea cartonaş galben după 90'Eliminat după 90' 73', 90'
Toner Cartonaș galben după 75 minute 75'

IFK Norrköping s-a calificat cu scorul general 4–1.


NŠ Mura Slovenia2 – 3Israel Maccabi Haifa FC
Bobičanec A marcat în minutul 6 6'
Maroša Cartonaș galben după 73 minute 73'
Šporn A marcat în minutul 81 81'
Detalii Awaed A marcat în minutul 31 31'
Ashkenazi A marcat în minutele: 35'76'
Shua Cartonaș galben după 86 minute 86'
Spectatori: 3.950

Maccabi Haifa FC s-a calificat cu scorul general 5–2.


B36 Tórshavn Insulele Feroe2 – 3Irlanda de Nord Crusaders FC Belfast
Samuelsen A marcat în minutul 37 37'
Cieślewicz A marcat în minutul 51 51'
Detalii Forsythe A marcat în minutul 3 3' Cartonaș galben după 78 minute 78'
Hegarty Cartonaș galben după 5 minute 5'
Heatley A marcat în minutele: 28'68' Cartonaș galben după 90+3 minute 90+3'
O'Neill Cartonaș galben după 45+1 minute 45+1'
Spectatori: 1.422

Crusaders FC Belfast s-a calificat cu scorul general 5–2.


FK Kukësi Albania1 – 1Ungaria Debreceni VSC
Ethemi A marcat în minutul 17 17'
Limaj Cartonaș galben după 19 minute 19'
Teqja Cartonaș galben după 19 minute 19'
Shkurti Cartonaș galben după 31 minute 31'
Kitanovski Cartonaș galben după 42 minute 42'
Detalii Tőzsér Cartonaș galben după 45 minute 45'
Szatmári A marcat în minutul 58 58'

Debreceni VSC s-a calificat cu scorul general 4–1.


Paola Hibernians FC Malta0 – 1Belarus FC Șahtior Soligorsk
Mbong Cartonaș galben după 15 minute 15'
Apap Cartonaş galben după 37'Al doilea cartonaş galben după 73'Eliminat după 73' 37', 73'
Detalii Selyava Eliminat după 33' 33'
Bakaj Cartonaș galben după 58 minute 58'
Tatarkov A marcat în minutul 65 65' Cartonaș galben după 90 minute 90'
Spectatori: 608

FC Șahtior Soligorsk s-a calificat cu scorul general 2–0.


Pyunik FA Erevan s-a calificat cu scorul general 5–4.


FC Vitebsk Finlanda1 – 1Belarus Kuopion Palloseura
Starhorodskyi A marcat în minutul 27 27'
Oleh Karamushka Cartonaș galben după 48 minute 48'
Khubutia Cartonaș galben după 60 minute 60'
Skitaw Cartonaș galben după 80 minute 80'
Detalii Diallo A marcat în minutul 53 53'

Kuopion Palloseura s-a calificat cu scorul general 3–1.


Glasgow Rangers FC Scoția6 – 0Gibraltar St Joseph's FC Gibraltar
Aribo A marcat în minutul 3 3'
Morelos A marcat în minutele: 45+1'57'66'
Defoe A marcat în minutele: 77'86'
Goldson Cartonaș galben după 90+3 minute 90+3'
Detalii Mauri Cartonaș galben după 31 minute 31'
Boro Cartonaș galben după 90+3 minute 90+3'
Spectatori: 45.718

Glasgow Rangers FC s-a calificat cu scorul general 10–0.


La scorul general 2–2, FC Spartak Trnava s-a calificat în urma loviturilor de departajare.


NK Domžale Slovenia1 – 0Malta Balzan FC
Vuk A marcat în minutul 21 21'
Podlogar Cartonaș galben după 79 minute 79'
Detalii Ljubomirac Cartonaș galben după 33 minute 33'
Aleksandar Kosorić Cartonaș galben după 41 minute 41'
Pisani Cartonaș galben după 73 minute 73'
Božović Cartonaș galben după 75 minute 75'
Spectatori: 1.648

NK Domžale s-a calificat cu scorul general 5–3.


FK Budućnost Podgorica Muntenegru4 – 1Estonia JK Trans Narva
Vučić A marcat în minutul 2 2'
Mijić Cartonaș galben după 27 minute 27'
Bakić A marcat în minutul 49 49'
Perović A marcat în minutul 56 56'
Zarubica A marcat în minutul 78 78'
Detalii Golovljov A marcat în minutul 39 39'
Plotnikov Cartonaș galben după 70 minute 70'
Poliakov Cartonaș galben după 77 minute 77'
Spectatori: 1.700

FK Budućnost Podgorica s-a calificat cu scorul general 6–1.


Ballymena United FC Irlanda de Nord0 – 4Suedia Malmö FF
Friel Cartonaș galben după 90+2 minute 90+2'
Mayse Cartonaș galben după 90+4 minute 90+4'
Detalii Safari A marcat în minutul 27 27'
Molins A marcat în minutul 52 52'
Gall Cartonaș galben după 55 minute 55' A marcat în minutul 79 79' (pen)
Rakip A marcat în minutul 68 68'
Innocent Cartonaș galben după 89 minute 89'

Malmö FF s-a calificat cu scorul general 11–0.


Kilmarnock FC Scoția0 – 2Țara Galilor Gap Connah's Quay FC
McKenzie Cartonaș galben după 65 minute 65'
Findlay Eliminat după 79' 79'
Detalii Disney Cartonaș galben după 34 minute 34'
Wignall A marcat în minutul 50 50' Cartonaş galben după 74'Al doilea cartonaş galben după 85'Eliminat după 85' 74', 85'
Wilde Cartonaș galben după 60 minute 60'
Holmes Cartonaș galben după 78 minute 78'
Morris A marcat în minutul 80 80' (pen)
Insall Cartonaș galben după 83 minute 83'
Spectatori: 8.306

Gap Connah's Quay FC s-a calificat cu scorul general 3–2.


FK Radnički Niš Serbia2 – 2Estonia FC Flora Tallinn
Mihajlović A marcat în minutul 68 68'
Čumić A marcat în minutul 84 84' Cartonaș galben după 89 minute 89'
Detalii Kuusk Cartonaș galben după 52 minute 52'
Pürg A marcat în minutul 80 80'
Järvelaid Cartonaș galben după 89 minute 89'
Lepik A marcat în minutul 90+3 90+3'
Spectatori: 4.329
Arbitru: Zbynek Proske (Cehia)

FC Flora Tallinn s-a calificat cu scorul general 4–2.


KP Legia Varșovia Polonia3 – 0Gibraltar Europa FC Gibraltar
Carlitos A marcat în minutele: 7'60'
Kulenović A marcat în minutul 13 13'
Rémy Cartonaș galben după 17 minute 17'
Wieteska Cartonaș galben după 88 minute 88'
Detalii Sánchez Eliminat după 53' 53'
Rosa Cartonaș galben după 82 minute 82'

KP Legia Varșovia s-a calificat cu scorul general 3–0.


Shamrock Rovers FC Dublin Republica Irlanda2 – 1Norvegia SK Brann Bergen
Byrne A marcat în minutul 76 76'
Boyle Cartonaș galben după 84 minute 84'
O'Neill A marcat în minutul 87 87'
Grace Cartonaș galben după 90+1 minute 90+1'
Detalii Bamba A marcat în minutul 57 57'

Shamrock Rovers FC Dublin s-a calificat cu scorul general 4–3.


Knattspyrnufélag Reykjavíkur Islanda0 – 0Norvegia Molde FK
Thórdarson Cartonaș galben după 81 minute 81' Detalii Hestad Cartonaș galben după 90+2 minute 90+2'

Shamrock Rovers FC Dublin s-a calificat cu scorul general 7–1.

Calificări Q2Modificare

Echipa 1 Total Echipa 2 Turul I Turul II
FC Ararat-Armenia Erevan Armenia 4 – 1 Gibraltar Lincoln Red Imps FC 2 – 0 2 – 1
HB Tórshavn Insulele Feroe 2 – 3 Irlanda de Nord Linfield FC Belfast 2 – 2 0 – 1
KF Shkëndija Tetovo Macedonia de Nord 2 – 3 Luxemburg F91 Dudelange 1 – 2 1 – 1
FC Santa Coloma Andorra 1 – 4 Kazahstan Astana FC 0 – 0 1 – 4
SP Tre Penne San Marino 0 – 10 Lituania FK Sūduva Marijampolė 0 – 5 0 – 5
ŠK Slovan Bratislava Slovacia 4 – 1 Kosovo KF Feronikeli Drenas 2 – 1 2 – 0
Pyunik FA Erevan Armenia 2 – 1 Cehoslovacia FK Jablonec 2 – 1 0 – 0
FK Ventspils Letonia 6 – 2 Malta Gżira United FC 4 – 0 2 – 2
FK Qäbälä Azerbaidjan 0 – 5 Georgia FC Dinamo Tbilisi 0 – 2 0 – 3
FK Partizani Tirana Albania 1 – 2 Republica Moldova FC Sheriff Tiraspol 0 – 1 1 – 1
AEK Larnaca Cipru 7 – 0 Bulgaria PFK Levski Sofia 3 – 0 4 – 0
FC Utrecht Țările de Jos 2 – 3 Bosnia și Herțegovina HŠK Zrinjski Mostar 1 – 1 1 – 2
FC Cihura Sacihere Georgia 1 – 6 Scoția Aberdeen FC 1 – 1 0 – 5
Budapest Honvéd FC Ungaria 0 – 0 România CS „U” Craiova 1948 0 – 0 0 – 0
FK Haugesund Norvegia 3 – 2 Austria SK Sturm Graz 2 – 0 1 – 2
KS Lechia Gdańsk Polonia 3 – 5 Danemarca Brøndby IF 2 – 1 1 – 4
Molde FK Norvegia 3 – 1 Serbia FK Čukarički Belgrad 0 – 0 3 – 1
PFK Arsenal Tula Rusia 0 – 4 Azerbaidjan PFC Neftchi Baku 0 – 1 0 – 3
Yeni Malatyaspor SK Turcia 3 – 2 Slovenia NK Olimpija Ljubljana 2 – 2 1 – 0
FK Mladá Boleslav Cehoslovacia 4 – 3 Kazahstan FC Ordabasî Shymkent 1 – 1 3 – 2
FC Flora Tallinn Estonia 2 – 4 Germania Eintracht Frankfurt 1 – 2 1 – 2
FC Alashkert Erevan Armenia 3 – 5 România FC „FCSB” București 0 – 3 3 – 2
FC Șahtior Soligorsk Belarus 2 – 0 Danemarca Esbjerg fB 2 – 0 0 – 0
CSKA Sofia Bulgaria 1 – 1 Croația NK Osijek 1 – 0 0 – 1
Hapoel Be'er Sheva FC Israel 3 – 1 Kazahstan FC Kairat Almatî 2 – 0 1 – 1
PFK Lokomotiv Plovdiv Bulgaria 3 – 3 Slovacia FC Spartak Trnava 2 – 0 1 – 3
Gap Connah's Quay FC Țara Galilor 0 – 4 Serbia FK Partizan Belgrad 0 – 1 0 – 3
GKS Piast Gliwice Polonia 4 – 4 Letonia Riga FC 3 – 2 1 – 2
IFK Norrköping Norvegia 3 – 0 Letonia