Listă de școli primare și gimnaziale din Cluj-Napoca

articol-listă în cadrul unui proiect Wikimedia
Școli primare și gimnaziale de stat
Școala Cartierul Adresa web
Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Centru http://www.cseicluj.ro/
Colegiul National "Emil Racoviță" Centru http://ler.ubbcluj.ro/
Colegiul National "George Coșbuc" Centru http://www.gcosbuc.ro/
Colegiul Național Pedagogic "Gheorghe Lazăr" Gheorgheni http://www.pedacj.ro/
Colegiul de Muzica "Sigismund Toduță" Mărăști http://cmst.ro/despre-noi/despre-liceul-nostru/
Liceul cu Program Sportiv Mănăștur http://lpscluj.ro/
Liceul de Arte Plastice "Romulus Ladea" Mărăști http://arteplasticecj.licee.edu.ro/
Liceul de Informatica "Tiberiu Popoviciu" Zorilor http://www.tpopoviciu.ro/

https://www.facebook.com/tpopoviciu.ro/

Liceul pentru Deficienți de Auz Mărăști https://www.facebook.com/pages/Liceul-Tehnologic-Special-pentru-Deficienti-de-Auz-Cluj-Napoca/316082465194707
Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Mărăști http://www.ldv.ro/
Liceul Teologic Unitarian "Janos Zsigmond" Centru http://janoszsigmond.ro/hu/
Liceul Teoretic "Apáczai Csere Janos" Centru http://apaczai.ro/
Liceul Teoretic "Avram Iancu" Mărăști http://www.avramiancucluj.ro/
Liceul Teoretic "Báthory Istvan" Centru http://simplexportal.ro/bathory.ro/
Liceul Teoretic "Brassai Samuel" Centru http://www.brassai.ro/
Liceul Teoretic "Eugen Pora" Mănăștur http://www.liceuleugenporacluj.ro/
Liceul Teoretic "Gheorghe Șincai" Centru http://www.sincaicj.ro/
Liceul Teoretic "Lucian Blaga" Gheorgheni http://lblagacj.blogspot.ro/
Liceul Teoretic "Mihai Eminescu" Mărăști http://www.eminescucj.ro/
Liceul Teoretic "Nicolae Bălcescu" Cntru http://www.balcescucj.ro/
Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu" Grigorescu http://www.liceul-onisifor-ghibu.ro/
Școala Alexandru Vaida Voevod I-VIII Între Lacuri http://www.vaidavoevod.scoli.edu.ro/
Școala David Prodan I-VIII Mărăști http://www.scoaladavidprodan.ro/
Școala de Muzica Augustin Bena I-VIII Gruia https://www.facebook.com/pages/%C5%9Ecoala-de-Muzic%C4%83-Augustin-Bena-Cluj-Napoca/108564842550904
Școala Emil Isac I-VIII Dâmbul Rotund https://emilisac.wordpress.com/
Școala Horea I-VIII Gruia http://scoalahoreacluj.scoli.edu.ro/
Școala Ioan Bob I-VIII Centru http://scoalabob.ro/
Școala Ion Agârbiceanu I-VIII Mărăști http://www.iagarbiceanucj.ro/
Școala Ion Creanga I-VIII Mănăștur http://scoalacreanga.ro/
Școala Iuliu Hațieganu I-VIII Mănăștur http://www.scoalahatieganu.ro/
Școala Liviu Rebreanu Mănăștur
Școala Nicolae Iorga Iris http://scoli.didactic.ro/scoala-cu-clasele-iviii-nicolae-iorga-clujnapoca-2
Școala Nicolae Titulescu I-VIII Gheorgheni http://scoalanicolaetitulescucluj.ro/en
Școala Nr. 27 - I-IV Gruia http://scoalahoreacluj.scoli.edu.ro/
Școala Octavian Goga I-VIII Mănăștur http://scoala-ogoga-cluj.ro/
Școala Radu Stanca I-VIII Zorilor
Școala Speciala Centru de Resurse si Documentare privind Educatia Inclusiva Integrata Mărăști http://www.cjcluj.ro/sscrd-prezentare/
Școala Speciala pentru Deficienți de Auz nr. 2 Gruia http://www.kreativity.ro/ScSpCJ2
Școala Traian Dârjan I-VIII Someșeni http://scoli.didactic.ro/traiandarjan_cluj_napoca
Școli primare și gimnaziale private
Școala Cartierul Adresa web
Key International School Gheorgheni https://www.keyschool.ro/
Royal School in Transilvania Mărăști http://royalschool.ro/
Liceul Waldorf Zorilor http://www.waldorfcluj.ro/
Școala Elf Gheorgheni http://www.tandarica.ro/
Școala Primara de la Happy Kids / Școala Internațională Gheorgheni http://transylvania-college.ro/
Școala Gimnazială Internațională Spectrum Cluj Mănăștur http://cluj.spectrum.ro/

Vezi șiModificare