Deschide meniul principal

Liga Națională de handbal feminin 2010-2011

Pix.gif Liga Națională de handbal feminin sezonul 2010-2011 Handball pictogram.svg
Sport handbal
Organizator Federația Română de Handbal
Nivelul în piramidă primul eșalon
Nr. de ediții 53 (14 în sistemul Ligii Naționale)
Tipul tur-retur
Periodicitate anuală
Data începerii 5 septembrie 2010
Data sfârșitului 15 mai 2011
Participanți 14 cluburi
Statutul participanților Cluburi profesioniste
Câștigătorul trofeului Aur Oltchim Râmnicu Vâlcea
Locul doi Argint „U” Jolidon Cluj
Locul trei Bronz CSM București
Meciuri 182
Goluri 9963 (54,74 pe meci)
Televizări Digi Sport
Retrogradat în Divizia A Hidroconcas Buzău,
Universitatea Reșița
Golgheter România Carmen Cartaș
(230 de goluri)
Site oficial frh.ro
Istoric
1958-59 • 1959-60 • 1960-61 • 1961-62

1962-63 • 1963-64 • 1964-65 • 1965-66
1966-67 • 1967-68 • 1969-69 • 1969-70
1970-71 • 1971-72 • 1972-73 • 1973-74
1974-75 • 1975-76 • 1976-77 • 1977-78
1978-79 • 1979-80 • 1980-81 • 1981-82
1982-83 • 1983-84 • 1984-85 • 1985-86
1986-87 • 1987-88 • 1988-89 • 1989-90
1990-91 • 1991-92 • 1992-93 • 1993-94
1994-95 • 1995-96 • 1996-97 • 1997-98
1998-99 • 1999-00 • 2000-01 • 2001-02
2002-03 • 2003-04 • 2004-05 • 2005-06
2006-07 • 2007-08 • 2008-09 • 2009-10
2010-11 • 2011-12 • 2012-13 • 2013-14
2014-15 • 2015-16 • 2016-17 • 2017-18
2018-19 • 2019-20 • 2020-21 • 2021-22

Crystal Clear app kworldclock.png
Pentru ediția următoare, vedeți :
Liga Națională de handbal feminin 2011-2012
Crystal Clear app kworldclock.png
Pentru ediția precedentă, vedeți :
Liga Națională de handbal feminin 2009-2010

actualizat pe 1 decembrie 2013

Liga Națională de handbal feminin 2010-2011 a fost a 53-a ediție a primului eșalon valoric al campionatului național de handbal feminin românesc, respectiv a 14-a ediție în sistemul Ligii Naționale. Competiția a fost organizată de Federația Română de Handbal (FRH).

Sezonul 2010-2011 al Ligii Naționale de handbal feminin s-a desfășurat în sistem tur-retur.

Echipe participanteModificare

În sezonul 2010-2011 au promovat în Liga Națională echipele SCM Craiova și CSM București, acestea două câștigând detașat seriile din Divizia A.[1] Ele au luat locul celor două retrogradate la finalul sezonului 2009-2010, Rapid CFR București și CS Știința Bacău.

În total, în sezonul 2010-2011 al Ligii Naționale de handbal feminin au luat parte 14 echipe:

ClasamentModificare

Clasamentul final la data de 15 mai 2011.[2][3]


POZ
Echipa
J
V
E
Î
GM
GP
DG
P
Promovare sau retrogradare
 1 Oltchim Vâlcea 26 25 1 0 934 592 +342 51
2 „U” Jolidon Cluj 26 20 2 4 833 723 +110 42
3 CSM București 26 17 4 5 825 788 +37 38
4 HC Zalău 26 16 1 9 686 625 +61 33
5 HCM Roman 26 16 0 10 682 671 +11 32
6 Oțelul Galați 26 12 5 9 714 661 +53 29
7 Dunărea Brăila 26 13 3 10 654 670 −16 29
8 HCM Baia Mare 26 13 2 11 672 713 −41 28
9 Rulmentul Brașov 26 9 3 14 648 694 −46 21
10 Tomis Constanța 26 9 2 15 750 775 −25 20
11 SCM Craiova 26 5 3 18 656 747 −91 13
12 Cetate Deva 26 6 0 20 642 725 −83 12
13 Universitatea Reșița 26 4 1 21 585 731 −146 9 Retrogradare în
Divizia A
14 Hidroconcas Buzău 26 2 3 21 682 848 −166 7 Retrogradare în
Divizia A

Rezultate în turModificare

Rezultate oficiale publicate de Federația Română de Handbal [4]

Etapa IModificare

3 septembrie 2010
18:00
HCM Buzău 25 - 26 HC Zalău Sala Romeo Iamandi, Buzău
Asistență: 1.000
Arbitri: Anton, Cristea  
Lipan 10 (15-14) Czeczi 7
Cronica

4 septembrie 2010
Digi Sport17:00
Rulmentul Brașov 19 - 29 Tomis Constanța Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Arbitri: Băducu, Voicu  
Toma 6 (8-10) Tâlvâc 8
Cronica

4 septembrie 2010
18:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 32 - 22 SCM Craiova Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Arbitri: Moldoveanu, Georgescu  
Vizitiu 8 (15-10) Crap 6
  3×  Cronica   3×  1× 

5 septembrie 2010
11:00
CSM Cetate Deva 26 - 28 HCM Baia Mare Sala Sporturilor, Deva
Asistență: 300
Arbitri: Bejenariu, Cârligeanu  
Cartaș 12 (13-12) Geiger 12
  Cronica  

5 septembrie 2010
11:00
HC Dunărea Brăila 29 - 33 CSM București Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Asistență: 1.000
Arbitri: Barcan, Ciurea  
Moldovan 8 (15-19) Dobrin 7
Cronica

5 septembrie 2010
16:00
Universitatea Reșița 22 - 36 HC Oțelul Galați Sala Constantin Jude, Timișoara
Arbitri: Duță, Florescu  
Turnea 7 (9-16) Tudor 6
Cronica

5 septembrie 2010
17:00
„U” Jolidon Cluj 30 - 25 HCM Roman Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Arbitri: Belean, Călina  
Vintilă 9 (16-15) Busuioceanu 8
Cronica

Etapa a II-aModificare

11 septembrie 2010
11:00
HC Zalău 27 - 22 HC Dunărea Brăila Sala Avram Iancu, Zalău
Arbitri: Fânață, Moldoveanu  
Czeczi 11 (15-14) Brot 7
  Cronica  1× 

11 septembrie 2010
11:00
HCM Roman 31 - 27 HCM Buzău Sala Polivalentă, Roman
Arbitri: Dordea, Zăuleț  
Busuioceanu 7 (17-12) Lipan, Moise 6
Cronica

11 septembrie 2010
11:00
HC Oțelul Galați 26 - 26 „U” Jolidon Cluj Sala Siderurgistul, Galați
Arbitri: Iliescu, Manea  
Horjea 9 (13-13) Senocico, Vintilă 7
  Cronica  

11 septembrie 2010
11:00
HCM Baia Mare 20 - 19 Universitatea Reșița Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 700
Arbitri: Anton, Cristea  
Balint 6 (11-9) Iancu 7
  Cronica  

12 septembrie 2010
11:00
Tomis Constanța 29 - 29 CSM București Sala Sporturilor Eftimie Elisei, Medgidia
Arbitri: Eremia, Drăgănescu  
Tâlvâc 8 (14-13) Strat 8
 1×  Cronica

12 septembrie 2010
14:30
Rulmentul Brașov 23 - 39 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Asistență: 600
Arbitri: Marta, Hendrea  
Cherăscu 8 (13-20) Stanca 6
Cronica

12 septembrie 2010
18:00
SCM Craiova 27 - 28 CSM Cetate Deva Sala de sport a LPS, Caracal
Arbitri: Stark, Ștefan  
Ivan 7 (14-13) Tóth 10
Cronica

Etapa a III-aModificare

28 septembrie 2010
18:00
HCM Buzău 25 - 30 HC Oțelul Galați Sala Romeo Iamandi, Buzău
Arbitri: Duță, Florescu  
Moise 8 (11-15) Horjea 13
Cronica

30 septembrie 2010
11:00
„U” Jolidon Cluj 30 - 27 HCM Baia Mare Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Arbitri: Barcan, Ciurea  
Tivadar 12 (14-12) Geiger 8
Cronica

30 septembrie 2010
11:00
CSM Cetate Deva 25 - 26 Rulmentul Brașov Sala Polivalentă, Deva
Arbitri: Dordea, Zăuleț  
Cartaș, Bardac 9 (11-15) Toma 9
Cronica

30 septembrie 2010
Digi Sport11:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 41 - 29 Tomis Constanța Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Arbitri: Anton, Năstase  
Stanca 12 (20-15) Mateescu 12
Cronica

30 septembrie 2010
17:00
Universitatea Reșița 19 - 20 SCM Craiova Sala Polivalentă, Reșița
Arbitri: Pavel, State  
Cricleviț, Roiban 5 (8-10) Crap, Ivan 5
Cronica  1× 

30 septembrie 2010
17:00
HC Dunărea Brăila 24 - 22 HCM Roman Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Arbitri: Barbu, Nica  
Moldovan 9 (11-11) Stoleru 7
Cronica

30 septembrie 2010
17:00
CSM București 27 - 25 HC Zalău Sala Giulești, București
Arbitri: Pop, Mokany  
Czeczi, Holhoș 7 (15-12) Dobrin 6
  2×  Cronica   2× 

Etapa a IV-aModificare

2 octombrie 2010
18:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 34 - 25 CSM Cetate Deva Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Arbitri: Dinu, Șerbu  
Pușcașu, Stanca, Vizitiu 6 (17-8) Cartaș 9
  3×  Cronica   2× 

3 octombrie 2010 HCM Roman 32 - 29 CSM București Sala Polivalentă, Roman
Arbitri: Pavel, State  
Marin 11 (17-16) Dinu 9
Cronica

3 octombrie 2010
11:00
HC Oțelul Galați 18 - 18 HC Dunărea Brăila Sala Siderurgistul, Galați
Arbitri: Stark, Ștefan  
Horjea 7 (7-7) Luca 5
Cronica

3 octombrie 2010
11:00
SCM Craiova 21 - 26 „U” Jolidon Cluj Sala de sport a LPS, Caracal
Arbitri: Manea, Iliescu  
Ivan 8 (10-14) Bârsan 9
Cronica

3 octombrie 2010
11:00
HCM Baia Mare 37 - 30 HCM Buzău Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 600
Arbitri: Eremia, Drăgănescu  
Geiger 11 (20-10) Moise 7
  Cronica  

3 octombrie 2010
Digi Sport12:00
Tomis Constanța 30 - 20 HC Zalău Sala Sporturilor Eftimie Elisei, Medgidia
Arbitri: Duță, Florescu  
Mateescu, Tâlvâc 6 (15-10) Czeczi 7
  3×  Cronica   3× 

3 octombrie 2010
12:30
Rulmentul Brașov 30 - 25 Universitatea Reșița Sala Sporturilor Szabo Kati, Sfântu Gheorghe
Arbitri: Fânață, Moldoveanu  
Cherăscu 11 (13-10) Iancu 6
 1×  Cronica  1× 

Etapa a V-aModificare

5 octombrie 2010
11:00
Universitatea Reșița 17 - 41 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Polivalentă, Reșița
Asistență: 300
Arbitri: Moldoveanu, Georgescu  
Iancu 5 (5-20) Farcău, Pușcașu 7
Cronica

9 octombrie 2010
11:00
HC Zalău 24 - 20 HCM Roman Sala Avram Iancu, Zalău
Asistență: 100
Arbitri: Barcan, Ciurea  
Ciuciulete 7 (13-8) Busuioceanu 5
  4×  Cronica   1× 

9 octombrie 2010
11:00
„U” Jolidon Cluj 39 - 29 Rulmentul Brașov Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Arbitri: Eremia, Drăgănescu  
Tivadar 9 (22-11) Cherăscu 8
Cronica

10 octombrie 2010
11:00
HC Dunărea Brăila 25 - 22 HCM Baia Mare Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Arbitri: Duță, Florescu  
Brot 7 (13-12) Balint 9
  Cronica  

10 octombrie 2010
12:00
HCM Buzău 28 - 25 SCM Craiova Sala Romeo Iamandi, Buzău
Asistență: 900
Arbitri: Stark, Ștefan  
Bodărlău 6 (16-12) Mihalschi 6
Cronica

10 octombrie 2010
13:00
CSM București 29 - 28 HC Oțelul Galați Sala Giulești, București
Arbitri: Marta, Hendrea  
Cruceanu 10 (14-13) Cioaric 7
  2×  Cronica   3×  1× 

10 octombrie 2010
18:00
CSM Cetate Deva 22 - 29 Tomis Constanța Sala Polivalentă, Deva
Arbitri: Belean, Călina  
Cartaș 10 (11-14) Mateescu 9
Cronica

Etapa a VI-aModificare

13 octombrie 2010
11:00
HC Oțelul Galați 23 - 22 HC Zalău Sala Siderurgistul, Galați
Arbitri: Băducu, Voicu  
Horjea 9 (15-13) Czeczi 11
  Cronica   1× 

13 octombrie 2010
18:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 38 - 30 „U” Jolidon Cluj Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Arbitri: Duță, Florescu  
Elisei, Nechita, Özel, Stanca 5 (20-10) Senocico 11
Cronica

17 octombrie 2010
11:00
Tomis Constanța 32 - 18 HCM Roman Sala Sporturilor Eftimie Elisei, Medgidia
Asistență: 700
Arbitri: Stark, Ștefan  
Tâlvâc, Zamfir 10 (12-7) Varga 4
  Cronica  

17 octombrie 2010
11:00
HCM Baia Mare 31 - 34 CSM București Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 700
Arbitri: Dordea, Zăuleț  
Rudics 8 (14-14) Strat 10
  Cronica   1× 

17 octombrie 2010 Rulmentul Brașov 27 - 25 HCM Buzău Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Arbitri: Barbu, Nica  
Toma 7 (13-14) Bodârlău 7
Cronica

17 octombrie 2010
18:30
CSM Cetate Deva 26 - 19 Universitatea Reșița Sala Polivalentă, Deva
Arbitri: Eremia, Drăgănescu  
(13-11) Garipova 9
Cronica

20 octombrie 2010
17:00
SCM Craiova 26 - 31 HC Dunărea Brăila Sala de sport a LPS, Caracal
Arbitri: Blas, Ghioghișor  
Crap 11 (10-15) Moldovan 11
Cronica

Etapa a VII-aModificare

23 octombrie 2010
11:00
HCM Roman 24 - 23 HC Oțelul Galați Sala Polivalentă, Roman
Arbitri: Pop, Mokany  
Marin 6 (13-14) Horjea 10
Cronica

23 octombrie 2010
18:00
„U” Jolidon Cluj 34 - 24 CSM Cetate Deva Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Arbitri: Pavel, State  
Brânzan, Dincă, Senocico 5 (13-9) Tóth 7
Cronica

24 octombrie 2010
11:00
Universitatea Reșița 23 - 25 Tomis Constanța Sala Polivalentă, Reșița
Asistență: 200
Arbitri: Marta, Hendrea  
Garipova 6 (11-10) Rusu, Zamfir 6
  3×  Cronica   2× 

24 octombrie 2010
11:00
HC Dunărea Brăila 25 - 23 Rulmentul Brașov Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Arbitri: Manea, Iliescu  
(12-10) Toma 8
Cronica

24 octombrie 2010
11:00
HC Zalău 33 - 24 HCM Baia Mare Sala Avram Iancu, Zalău
Asistență: 400
Arbitri: Stark, Ștefan  
Ciuciulete 10 (16-10) Rudics 10
  3×  Cronica   3×  1× 

24 octombrie 2010
14:00
CSM București 37 - 31 SCM Craiova Sala Giulești, București
Arbitri: Belean, Călina  
(19-14)
Cronica

25 octombrie 2010
14:00
HCM Buzău 19 - 34 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Romeo Iamandi, Buzău
Arbitri: Doană, Tanislav  
Geană, Lipan, Moise 4 (8-14) Farcău 11
Cronica

Etapa a VIII-aModificare

2 noiembrie 2010
17:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 38 - 21 HC Dunărea Brăila Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Arbitri: Gorina, Melencu  
Farcău 9 (17-9) Moldovan 9
Cronica

6 noiembrie 2010
11:00
SCM Craiova 24 - 22 HC Zalău Sala Polivalentă, Turnu Severin
Arbitri: Dordea, Zăuleț  
(11-13) Czeczi 12
Cronica

6 noiembrie 2010
11:00
HCM Baia Mare 27 - 24 HCM Roman Sala de sport a Școlii nr. 5, Baia Mare
Asistență: 400
Arbitri: Harabagiu, Stănescu  
Buceschi, Rudics 11 (13-12) Marin 8
  1×  Cronica   1× 

6 noiembrie 2010
11:00
Universitatea Reșița 25 - 34 „U” Jolidon Cluj Sala Polivalentă, Reșița
Arbitri: Anton, Stancu  
Iancu 5 (12-15) Bârsan 7
Cronica

6 noiembrie 2010
13:00
Rulmentul Brașov 34 - 39 CSM București Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Arbitri: Anton, Cristea  
Pricopi, Szabo, Toma 7 (15-19) Avădanii 12
Cronica

7 noiembrie 2010
11:00
Tomis Constanța 29 - 20 HC Oțelul Galați Sala Sporturilor, Constanța
Asistență: 900
Arbitri: Barbu, Nica  
Tâlvâc 11 (14-9) Horjea 5
  Cronica  

7 noiembrie 2010
11:00
CSM Cetate Deva 34 - 31 HCM Buzău Sala Polivalentă, Deva
Arbitri: Barcan, Ciurea  
Cronica

Etapa a IX-aModificare

9 noiembrie 2010
14:00
CSM București 26 - 39 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Rapid, București
Arbitri: Teglas, Vasilescu  
Dinu 8 (12-19) Ardean-Elisei, Farcău 7
  Cronica   1× 

10 noiembrie 2010
17:00
HC Zalău 33 - 24 Rulmentul Brașov Sala Avram Iancu, Zalău
Arbitri: Pavel, State  
Czeczi 13 (17-9) Cherăscu 9
Cronica

10 noiembrie 2010
Digi Sport18:00
„U” Jolidon Cluj 33 - 30 Tomis Constanța Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Arbitri: Harabagiu, Stănescu  
Tivadar 13 (17-9) Zamfir 10
Cronica

10 noiembrie 2010
18:00
HC Dunărea Brăila 29 - 21 CSM Cetate Deva Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Arbitri: Moldoveanu, Georgescu  
(16-8)
Cronica

13 noiembrie 2010
12:00
HC Oțelul Galați 25 - 20 HCM Baia Mare Sala Siderurgistul, Galați
Arbitri: Blas, Ghiorghișor  
Horjea 11 (13-9) Buceschi 6
Cronica

13 noiembrie 2010
12:00
HCM Roman 29 - 24 SCM Craiova Sala Polivalentă, Roman
Arbitri: Băducu, Voicu  
(19-12)
Cronica

14 noiembrie 2010
12:00
HCM Buzău 27 - 25 Universitatea Reșița Sala Romeo Iamandi, Buzău
Arbitri: Bejenariu, Cârligeanu  
(13-13)
Cronica

Etapa a X-aModificare

8 ianuarie 2011
16:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 34 - 18 HC Zalău Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Arbitri: Duță, Florescu  
Manea 7 (19-12) Molfea 7
 1×  Cronica

9 ianuarie 2011
11:00
„U” Jolidon Cluj 41 - 34 HCM Buzău Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Asistență: 300
Arbitri: Stark, Ștefan  
Dincă 8 (21-17)
Cronica  1× 

9 ianuarie 2011
11:00
Universitatea Reșița 25 - 28 HC Dunărea Brăila Sala Polivalentă, Reșița
Arbitri: Harabagiu, Stănescu  
Ghionea 8 (12-14) Moldovan 13
Cronica

9 ianuarie 2011
Digi Sport12:00
Tomis Constanța 25 - 28 HCM Baia Mare Sala Sporturilor, Constanța
Asistență: 400
Arbitri: Pavel, State  
Tâlvâc 12 (13-11) Pîrvuț 7
  1×  Cronica  

9 ianuarie 2011
12:00
SCM Craiova 28 - 28 HC Oțelul Galați Sala Polivalentă, Turnu Severin
Arbitri: Bejenariu, Cârligeanu  
Crap 8 (12-11) Horjea 14
Cronica

9 ianuarie 2011
18:00
CSM Cetate Deva 28 - 31 CSM București Sala Polivalentă, Deva
Arbitri: Barbu, Nica  
(14-16)
Cronica

9 ianuarie 2011 Rulmentul Brașov 20 - 22 HCM Roman Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Arbitri: Din, Dinu  
Cherăscu 7 (13-10) Pop 9
Cronica

Etapa a XI-aModificare

14 ianuarie 2011
18:00
HC Oțelul Galați 20 - 20 Rulmentul Brașov Sala Siderurgistul, Galați
Arbitri: Harabagiu, Stănescu  
Horjea 7 (11-11)
Cronica

14 ianuarie 2011
17:00
HC Zalău 26 - 21 CSM Cetate Deva Sala Avram Iancu, Zalău
Arbitri: Marta, Hendrea  
Băbeanu 10 (12-11) Cartaș 10
Cronica

15 ianuarie 2011
Digi Sport13:00
HCM Buzău 37 - 37 Tomis Constanța Sala Romeo Iamandi, Buzău
Arbitri: Duță, Florescu  
Gâscă 10 (18-16) Tâlvâc 11
Cronica

16 ianuarie 2011 HC Dunărea Brăila 26 - 32 „U” Jolidon Cluj Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Asistență: 1.800
Arbitri: Belean, Călina  
Moldovan 8 (12-19) Vintilă 9
Cronica

16 ianuarie 2011 CSM București 36 - 27 Universitatea Reșița Sala Giulești, București
Arbitri: Băducu, Voicu  
(21-13) Duță, Iancu 5
Cronica

16 ianuarie 2011
11:00
HCM Baia Mare 33 - 26 SCM Craiova Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 1.200
Arbitri: Din, Dinu  
Balint 9 (13-11) Bădiță, Crap 5
  Cronica  

16 ianuarie 2011
12:00
HCM Roman 19 - 28 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Polivalentă, Roman
Asistență: 800
Arbitri: Barbu, Manafu  
Marin 10 (13-14) Özel 9
Cronica

Etapa a XII-aModificare

19 ianuarie 2011 Tomis Constanța 32 - 22 SCM Craiova Sala Sporturilor, Constanța
Arbitri: Blas, Ghiorghișor  
Zamfir 11 (16-11) Bora 6
Cronica

19 ianuarie 2011
17:00
Rulmentul Brașov 26 - 24 HCM Baia Mare Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Asistență: 500
Arbitri: Belean, Călina  
Cherăscu 14 (10-11) Buceschi 9
  Cronica  

19 ianuarie 2011 CSM Cetate Deva 26 - 31 HCM Roman Sala Polivalentă, Deva
Arbitri: Barcan, Ciurea  
(11-16)
[ Cronica]

19 ianuarie 2011 Universitatea Reșița 27 - 31 HC Zalău Sala Polivalentă, Reșița
Arbitri: Barbu, Nica  
Garipova 9 (13-15) Băbeanu 8
Cronica

19 ianuarie 2011 „U” Jolidon Cluj 36 - 26 CSM București Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Asistență: 500
Arbitri: Fânață, Moldoveanu  
Dincă, Senocico, Vintilă 7 (18-12) Dobrin 6
Cronica

19 ianuarie 2011 HCM Buzău 21 - 21 HC Dunărea Brăila Sala Romeo Iamandi, Buzău
Asistență: 1.600
Arbitri: Gheorghiu, Hagiu  
(10-10)
Cronica

20 ianuarie 2011
18:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 38 - 25 HC Oțelul Galați Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Arbitri: Costin, Vicea  
Nechita 7 (21-15) Horjea 10
Cronica  1× 

Etapa a XIII-aModificare

23 ianuarie 2011
11:00
HC Dunărea Brăila 27 - 25 Tomis Constanța Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Asistență: 1.500
Arbitri: Drăgănescu, Eremia  
Moldovan 9 (14-12) Zamfir 7
Cronica

23 ianuarie 2011
11:00
HC Zalău 25 - 23 „U” Jolidon Cluj Sala Avram Iancu, Zalău
Arbitri: Bejenariu, Cârligeanu  
Czeczi 8 (11-11) Tivadar 7
Cronica

23 ianuarie 2011
11:00
HCM Roman 33 - 22 Universitatea Reșița Sala Polivalentă, Roman
Arbitri: Pop, Mokany  
(15-10) Garipova 7
Cronica

23 ianuarie 2011
11:00
HC Oțelul Galați 33 - 30 CSM Cetate Deva Sala Siderurgistul, Galați
Asistență: 300
Arbitri: Anton, Cristea  
Horjea 10 (19-15) Cartaș 14
  Cronica  

23 ianuarie 2011
11:00
SCM Craiova 23 - 23 Rulmentul Brașov Sala Polivalentă, Turnu Severin
Arbitri: Pavel, State  
(13-13)
[ Cronica]

23 ianuarie 2011
12:00
HCM Baia Mare 21 - 39 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 3.000
Arbitri: Badiu, Barbu  
Hotea 8 (8-21) Ardean-Elisei 7
  Cronica  

23 ianuarie 2011
12:30
CSM București 42 - 31 HCM Buzău Sala Giulești, București
Arbitri: Moldoveanu, Georgescu  
(19-17)
[ Cronica]

Rezultate în returModificare

Etapa a XIV-aModificare

29 ianuarie 2011
11:00
HC Zalău 40 - 24 HCM Buzău Sala Avram Iancu, Zalău
Arbitri: Mârza, Nedelea  
Ciobanu 7 (21-13) Gâscă 7
Cronica

29 ianuarie 2011
11:00
HC Oțelul Galați 34 - 23 Universitatea Reșița Sala Siderurgistul, Galați
Arbitri: Hagiu, Gheorghiu  
Horjea 13 (17-11) Iancu 8
  Cronica  

30 ianuarie 2011 Tomis Constanța 23 - 26 Rulmentul Brașov Sala Sporturilor, Constanța
Arbitri: Băducu, Voicu  
Tâlvâc 6 (11-13) Toma 7
  Cronica   2× 

30 ianuarie 2011 SCM Craiova 25 - 40 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Polivalentă, Turnu Severin
Asistență: 1.000
Arbitri: Gurbina, Stanciu  
Gogoriță 10 (13-16) Stanca 7
Cronica

30 ianuarie 2011 HCM Baia Mare 25 - 21 CSM Cetate Deva Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 700
Arbitri: Manea, Iliescu  
Hotea, Mihai 5 (10-8) Cartaș, Nikolić, Tóth 5
  Cronica  

30 ianuarie 2011 HCM Roman 26 - 27 „U” Jolidon Cluj Sala Polivalentă, Roman
Arbitri: Barbu, Nica  
(13-16) Senocico 9
Cronica

30 ianuarie 2011 CSM București 33 - 26 HC Dunărea Brăila Sala Giulești, București
Arbitri: Harabagiu, Stănescu  
(17-13)
[ Cronica]

Etapa a XV-aModificare

2 februarie 2011 Oltchim Râmnicu Vâlcea 31 - 18 Rulmentul Brașov Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Asistență: 1.500
Arbitri: Candea, Lascu  
Curea 7 (15-8) Cherăscu 7
Cronica

6 februarie 2011
11:00
Universitatea Reșița 25 - 19 HCM Baia Mare Sala Sporturilor, Constanța
Asistență: 300
Arbitri: Stark, Ștefan  
Iancu 9 (15-9) Buceschi 6
  2×  Cronica   3× 

9 februarie 2011 CSM Cetate Deva 21 - 22 SCM Craiova Sala Polivalentă, Deva
Arbitri: Duță, Florescu  
Cartaș 10 (9-14) Crap 5
Cronica

9 februarie 2011
18:00
„U” Jolidon Cluj 34 - 30 HC Oțelul Galați Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Arbitri: Barcan, Ciurea  
Tivadar 11 (18-13) Horjea 13
Cronica

9 februarie 2011
18:00
HCM Buzău 29 - 33 HCM Roman Sala Romeo Iamandi, Buzău
Asistență: 1.000
Arbitri: Blas, Ghiorghișor  
Lipan 14 (15-15) Pop 11
Cronica

9 februarie 2011 HC Dunărea Brăila 25 - 30 HC Zalău Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Arbitri: Fânață, Hendrea  
(13-13)
Cronica

9 februarie 2011 CSM București 37 - 30 Tomis Constanța Sala Giulești, București
Arbitri: Belean, Călina  
Cronica

Etapa a XVI-aModificare

13 februarie 2011
11:00
Rulmentul Brașov 31 - 22 CSM Cetate Deva Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Arbitri: Din, Dinu  
Toma 11 (14-13)
Cronica

13 februarie 2011
11:00
HCM Baia Mare 26 - 24 „U” Jolidon Cluj Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 1.400
Arbitri: Băducu, Voicu  
Hotea 9 (14-16) Senocico 7
  Cronica  

13 februarie 2011
11:00
HC Oțelul Galați 34 - 22 HCM Buzău Sala Siderurgistul, Galați
Arbitri: Belean, Călina  
Horjea 12 (15-13) Constantinescu 6
Cronica

13 februarie 2011
13:00
SCM Craiova 38 - 26 Universitatea Reșița Sala Polivalentă, Turnu Severin
Arbitri: Fânață, Moldoveanu  
(18-12)
[ Cronica]

13 februarie 2011
12:00
HC Zalău 30 - 25 CSM București Sala Avram Iancu, Zalău
Arbitri: Barcan, Ciurea  
Czeczi 10 (16-16) Popa 6
Cronica

16 februarie 2011
17:00
HCM Roman 20 - 19 HC Dunărea Brăila Sala Polivalentă, Roman
Arbitri: Marta, Hendrea  
Apetrei 6 (9-13) Luca 5
Cronica

23 februarie 2011
11:00
Tomis Constanța 25 - 34 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Sporturilor, Constanța
Arbitri: Barbu, Manafu  
Cîrstea, Grigore 7 (15-15) Vizitiu 8
  Cronica  

Etapa a XVII-aModificare

24 februarie 2011
16:00
„U” Jolidon Cluj 32 - 25 SCM Craiova Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Arbitri: Murariu, Tăbăcariu  
Tivadar 8 (15-15) Gogoriță 7
Cronica

26 februarie 2011
18:00
CSM Cetate Deva 20 - 33 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Polivalentă, Deva
Arbitri: Muntean, Turdean  
Cartaș 8 (8-14) Farcău, Geiger, Stanca 6
Cronica

27 februarie 2011
11:00
Universitatea Reșița 13 - 25 Rulmentul Brașov Sala Polivalentă, Reșița
Asistență: 300
Arbitri: Harabagiu, Stănescu  
Garipova 4 (7-8) Simion 8
6×  1×  1×  Cronica 2×  2× 

27 februarie 2011
11:00
HC Zalău 41 - 19 Tomis Constanța Sala Avram Iancu, Zalău
Arbitri: Badiu, Barbu  
Băbeanu 10 (22-7) Rusu 9
 2×  Cronica 6×  2× 

27 februarie 2011
11:00
HC Dunărea Brăila 24 - 22 HC Oțelul Galați Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Arbitri: Duță, Florescu  
(12-11)
[ Cronica]

27 februarie 2011
12:00
CSM București 33 - 28 HCM Roman Sala Giulești, București
Arbitri: Anton, Cristea  
(17-13)
[ Cronica]

27 februarie 2011 HCM Buzău 21 - 22 HCM Baia Mare Sala Romeo Iamandi, Buzău
Asistență: 1.100
Arbitri: Gheorghiu, Hagiu  
Ionescu 9 (9-12) Mihai 5
  Cronica   1× 

Etapa a XVIII-aModificare

3 martie 2011
18:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 26 - 23 Universitatea Reșița Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Arbitri: Tătaru, Văcariu  
Meiroșu 6 (13-10) Garipova, Iancu 5
Cronica

4 martie 2011
18:00
HC Oțelul Galați 30 - 30 CSM București Sala Siderurgistul, Galați
Arbitri: Dordea, Zăuleț  
Cioaric, Horjea 7 (14-14) Strat 6
Cronica

5 martie 2011
12:30
Rulmentul Brașov 21 - 25 „U” Jolidon Cluj Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Arbitri: Eremia, Drăgănescu  
Marcu 4 (12-13) Tivadar 8
Cronica

5 martie 2011
12:30
SCM Craiova 30 - 23 HCM Buzău Sala Polivalentă, Turnu Severin
Arbitri: Marta, Hendrea  
(16-9)
[ Cronica]

6 martie 2011
11:00
Tomis Constanța 26 - 30 CSM Cetate Deva Sala Sporturilor, Constanța
Arbitri: Blas, Gheorghișor  
Grigore 8 (13-17)
Cronica

6 martie 2011
11:00
HCM Roman 26 - 25 HC Zalău Sala Polivalentă, Roman
Arbitri: Băducu, Voicu  
(13-12)
[ Cronica]

6 martie 2011
13:30
HCM Baia Mare 25 - 25 HC Dunărea Brăila Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 1.200
Arbitri: Din, Dinu  
Pîrvuț 8 (14-16) Moldovan 10
  Cronica  

Etapa a XIX-aModificare

10 martie 2011
17:30
„U” Jolidon Cluj 31 - 31 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Asistență: 2.500
Arbitri: Stark, Ștefan  
Senocico 10 (19-18) Pidpalova 7
Cronica

11 martie 2011
18:00
CSM București 34 - 29 HCM Baia Mare Sala Giulești, București
Asistență: 200
Arbitri: Fînață, Moldoveanu  
Dobrin 8 (15-17) Pîrvuț 12
  Cronica 10×  1× 

12 martie 2011
11:00
HCM Roman 32 - 29 Tomis Constanța Sala Polivalentă, Roman
Arbitri: Dănuleț, Iordache  
(16-12) Cîrstea 9
Cronica

12 martie 2011
12:00
HC Zalău 25 - 22 HC Oțelul Galați Sala Avram Iancu, Zalău
Arbitri: Pavel, State  
Czeczi 8 (12-12) Braniște 6
Cronica

13 martie 2011
11:00
HC Dunărea Brăila 27 - 22 SCM Craiova Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Arbitri: Costin, Vicea  
(12-8)
[ Cronica]

13 martie 2011
11:00
Universitatea Reșița 24 - 20 CSM Cetate Deva Sala Polivalentă, Reșița
Arbitri: Belean, Călina  
Duță 6 (11-8)
Cronica

13 martie 2011
12:00
HCM Buzău 17 - 27 Rulmentul Brașov Sala Romeo Iamandi, Buzău
Arbitri: Manea, Iliescu  
(9-12) Toma 11
Cronica

Etapa a XX-aModificare

17 martie 2011
Digi Plus17:00
Rulmentul Brașov 20 - 24 HC Dunărea Brăila Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Arbitri: Pavel, State  
Toma 6 (8-9) Tomuleanu, Luca 7
Cronica

17 martie 2011
18:00
CSM Cetate Deva 26 - 27 „U” Jolidon Cluj Sala Sporturilor Florin Fleșeriu, Sebeș
Arbitri: Moldoveanu, Georgescu  
(13-17)
Cronica

19 martie 2011
11:00
HCM Baia Mare 23 - 21 HC Zalău Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 1.400
Arbitri: Stark, Ștefan  
Pîrvuț 7 (15-13) Băbeanu 8
  1×  Cronica   2×  1× 

19 martie 2011
11:00
HC Oțelul Galați 22 - 21 HCM Roman Sala Siderurgistul, Galați
Arbitri: Barcan, Ciurea  
Curtean, Tudor 5 (10-9)
Cronica

20 martie 2011
11:00
Tomis Constanța 28 - 40 Universitatea Reșița Sala Sporturilor, Constanța
Arbitri: Anton, Cristea  
Grigore 7 (12-18) Iancu 9
  Cronica  

20 martie 2011
12:30
SCM Craiova 29 - 31 CSM București Sala Polivalentă, Turnu Severin
Arbitri: Mârza, Nedelea  
(15-14)
[ Cronica]

23 martie 2011
17:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 46 - 23 HCM Buzău Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Asistență: 100
Ardean-Elisei, Stanca 8 (22-15)
Cronica

Etapa a XXI-aModificare

24 martie 2011
17:00
„U” Jolidon Cluj 33 - 21 Universitatea Reșița Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Paraschiv 7 (15-7)
Cronica

26 martie 2011
11:00
HC Zalău 26 - 20 SCM Craiova Sala Avram Iancu, Zalău
Molfea 7 (14-8) Moise 6
  1×  Cronica   2× 

26 martie 2011
11:00
HCM Roman 26 - 18 HCM Baia Mare Sala Polivalentă, Roman
Arbitri: Bejinariu, Cîrligeanu  
Marin 9 (11-5) Puiu, Rudics 4
  Cronica  

27 martie 2011
11:00
HC Oțelul Galați 33 - 25 Tomis Constanța Sala Siderurgistul, Galați
Arbitri: Anton, Năstase  
Cioaric 9 (19-12) Cîrstea 6
Cronica

27 martie 2011
Digi Sport13:00
HC Dunărea Brăila 15 - 32 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Asistență: 2.000
Moldovan 8 (4-18) Ardean-Elisei 6
Cronica

30 martie 2011
17:00
CSM București 35 - 31 Rulmentul Brașov Sala Rapid, București
Arbitri: Barbu, Nica  
(19-12)
[ Cronica]

30 martie 2011
18:00
HCM Buzău 20 - 25 CSM Cetate Deva Sala Romeo Iamandi, Buzău
Asistență: 700
Ionescu 7 (7-12) Cartaș 8
  2×  Cronica

Etapa a XXII-aModificare

2 aprilie 2011
11:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 43 - 24 CSM București Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Stanca 8 (21-13) Dinu 5
Cronica

2 aprilie 2011
11:00
Tomis Constanța 34 - 41 „U” Jolidon Cluj Sala Sporturilor, Constanța
Arbitri: Băducu, Voicu  
Barcan, Cîrstea, Grigore 6 (14-20) Dincă 9
  Cronica  

3 aprilie 2011
Digi Sport11:00
Rulmentul Brașov 22 - 22 HC Zalău Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Arbitri: Fînață, Moldoveanu  
Toma 9 (12-12) Băbeanu 9
  1×  Cronica  

3 aprilie 2011
11:00
Universitatea Reșița 31 - 22 HCM Buzău Sala Polivalentă, Reșița
Arbitri: Din, Dinu  
Duță, Iancu 6 (13-12)
Cronica

3 aprilie 2011
11:00
SCM Craiova 25 - 26 HCM Roman Sala Polivalentă, Turnu Severin
Moise 11 (13-15) Marin 9
Cronica

3 aprilie 2011
11:00
HCM Baia Mare 25 - 21 HC Oțelul Galați Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 1.000
Arbitri: Georgescu, Moldoveanu  
Pîrvuț 11 (15-15) Cioaric 10
  Cronica  

3 aprilie 2011
18:00
CSM Cetate Deva 17 - 15 HC Dunărea Brăila Sala Polivalentă, Deva
Cartaș 6 (7-6) Moldovan 5
Cronica

Etapa a XXIII-aModificare

9 aprilie 2011
11:00
HC Oțelul Galați 36 - 18 SCM Craiova Sala Siderurgistul, Galați
Horjea 8 (21-9) Gogoriță, Bădiță, Bora 3
Cronica

9 aprilie 2011
11:00
HCM Roman 30 - 24 Rulmentul Brașov Sala Polivalentă, Roman
Marin 8 (15-11) Cherăscu 6
Cronica

9 aprilie 2011
12:00
HCM Buzău 29 - 39 „U” Jolidon Cluj Sala Romeo Iamandi, Buzău
Ionescu 14 (10-18) Chintoan, Oltean, Tudorache 6
Cronica

10 aprilie 2011
11:00
HCM Baia Mare 32 - 28 Tomis Constanța Sala de sport a Școlii Generale nr.5, Baia Mare
Asistență: 300
Arbitri: Duță, Florescu  
Balint 7 (15-15) Grigore 6
  Cronica  

10 aprilie 2011
11:00
HC Dunărea Brăila 33 - 29 Universitatea Reșița Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
(14-15)
[ Cronica]

10 aprilie 2011
12:30
CSM București 34 - 29 CSM Cetate Deva Sala Rapid, București
(23-13)
[ Cronica]

10 aprilie 2011
Digi Sport13:15
HC Zalău 21 - 32 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Avram Iancu, Zalău
Arbitri: Bejinariu, Cîrligeanu  
Ailincăi 6 (11-17) Farcău 7
  1×  Cronica  

Etapa a XXIV-aModificare

21 aprilie 2011
16:00
Tomis Constanța 38 - 27 HCM Buzău Sala Sporturilor, Constanța
Arbitri: Costin, Vicea  
Pătru 9 (20-14) Goran 8
  Cronica  

28 aprilie 2018
15:00
SCM Craiova 29 - 29 HCM Baia Mare Sala Polivalentă, Turnu Severin
Arbitri: Badiu, Barbu  
Ivan, Mihalschi 5 (16-13) Hotea 8
  1×  Cronica  

28 aprilie 2011
17:30
Oltchim Râmnicu Vâlcea 34 - 20 HCM Roman Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Manea 7 (18-11)
Cronica

28 aprilie 2011
18:00
Universitatea Reșița 24 - 24 CSM București Sala Polivalentă, Reșița
Asistență: 300
Iancu 8 (10-12) Avădanii 7
Cronica

28 aprilie 2011
18:00
CSM Cetate Deva 22 - 25 HC Zalău Sala Sporturilor, Sebeș
(12-13)
[ Cronica]

29 aprilie 2011
20:00
„U” Jolidon Cluj 27 - 26 HC Dunărea Brăila Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Paraschiv 8 (16-16) Perianu 7
Cronica

3 mai 2011
17:00
Rulmentul Brașov 25 - 32 HC Oțelul Galați Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Arbitri: Duță, Florescu  
Cioaric 12 (12-16) Cherăscu 15
Cronica

Etapa a XXV-aModificare

7 mai 2011
11:00
SCM Craiova 33 - 35 Tomis Constanța Sala Polivalentă, Turnu Severin
Arbitri: Năstase, Stancu  
Ivan 8 (16-14) Arfir, Barcan 10
Cronica

7 mai 2011
11:00
HCM Baia Mare 31 - 28 Rulmentul Brașov Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Asistență: 300
Arbitri: Doană, Tanislav  
Pîrvuț 10 (14-13) Toma 12
  Cronica  

7 mai 2011
11:00
HC Oțelul Galați 26 - 32 Oltchim Râmnicu Vâlcea Sala Siderurgistul, Galați
Asistență: 700
Arbitri: Pop, Mokany  
Horjea 8 (15-18) Elisei 12
  Cronica

7 mai 2011
12:00
HC Zalău 31 - 19 Universitatea Reșița Sala Avram Iancu, Zalău
Arbitri: Nacu, Rucoi  
Czeczi 9 (13-7) Roiban 5
Cronica

8 mai 2011
11:00
HCM Roman 31 - 27 CSM Cetate Deva Sala Polivalentă, Roman
(17-13)
Cronica

8 mai 2011
Digi Sport11:30
CSM București 33 - 25 „U” Jolidon Cluj Sala Rapid, București
(18-10)
[ Cronica]

8 mai 2011
12:00
HC Dunărea Brăila 39 - 31 HCM Buzău Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila
Arbitri: Muntean, Turdean  
Moldovan 11 (22-17)
Cronica

Etapa a XXVI-aModificare

10 mai 2011 HCM Buzău 34 - 34 CSM București Sala Romeo Iamandi, Buzău
(16-16)
[ Cronica]

12 mai 2011
11:00
Rulmentul Brașov 26 - 21 SCM Craiova Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, Brașov
Asistență: 350
Arbitri: Muntean, Turdean  
Toma 11 (14-13) Ivan 7
Cronica

13 mai 2011
17:00
„U” Jolidon Cluj 22 - 17 HC Zalău Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj
Tivadar 8 (11-8)
Cronica

13 mai 2011
17:00
Universitatea Reșița 23 - 33 HCM Roman Sala Polivalentă, Reșița
Marin 9 (10-15)
Cronica

15 mai 2011
11:00
Tomis Constanța 29 - 30 HC Dunărea Brăila Sala Sporturilor, Constanța
Arbitri: Gurbina, Stanciu  
Cîrstea 13 (14-16) Moldovan 10
Cronica

15 mai 2011
11:00
CSM Cetate Deva 26 - 34 HC Oțelul Galați Sala Polivalentă, Deva
(9-18)
[ Cronica]

15 mai 2011
Digi Sport11:00
Oltchim Râmnicu Vâlcea 45 - 26 HCM Baia Mare Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea
Arbitri: Năstase, Stancu  
Curea, Farcău, Stanca 6 (21-10) Pîrvuț 8
  1×  Cronica  

Clasamentul marcatoarelorModificare

ReferințeModificare

  1. ^ Mircea Grumaz (). „HANDBAL: CSM București și SCM Craiova sunt echipele promovate în Liga Națională feminină”. infomm.ro. Accesat în . 
  2. ^ „Liga Națională Feminin 2010/2011”. Federația Română de Handbal. . Accesat în . 
  3. ^ „Clasament Liga Națională de Handbal Feminin 2010/2011”. Pagina oficială a clubului HCM Roman. . Accesat în . 
  4. ^ „Liga Națională Feminin 2010/2011”. Federația Română de Handbal. Accesat în . 
  5. ^ „CLASAMENT GOLGETERE / Trofeul "SIMONA ARGHIR SANDU". Pagina oficială a clubului HCM Roman. . Accesat în . 
  6. ^ „HANDBAL:Alina Horjea locul doi in clasamentul marcatoarelor”. sportgalati.com. Accesat în . 

Legături externeModificare